FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA  CSOPORTKÖR, “A”-CSOPORT, 8., FORDULÓ

HC Vardar 1961-PICK Szeged 27-30 (16-19)
EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 8. forduló, Szkopje, Jane Sandanski, 1500 néző. Vezette: Stark, Stefan (románok).
Vardar: Tomovszki – Djukics, K. Nyokas 2, Toto 2, Diallo 1, Kuduz, Gyibirov 5/4. Csere: Gogov (kapus), Sztojlov 1, Gadza 5, O. Nyokas 3, Szavrevszki, Walczak, Taleszki 4, Georgievszki 2, Czuwara 2/1. Vezetőedző: Veszelin Vujovics.
PICK Szeged: Mikler – Sostaric 7/4, Tönnesen 3, Bombac 5, Bánhidi 4, Mackovsek, Frimmel 2/1. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, Gaber, Radivojevics, Bodó 5, Garciandía 4, Martins. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 6 perc.
Hétméteres: 6/5,  ill. 6/5

Magabiztos játékkal, Skopjéból is elhoztuk a 2 pontot
HC Vardar 1961 – Pick Szeged 27 – 30 (9-16)

A héten megkezdődött a visszavágók sorozata 2021 / 2022 EHF FFI Bajnokok Ligája
sorozatban. 1 hete még hazai pályán fogadta a macedón Csapatot a Pick Szeged, ma viszont
idegenben léptek pályára a Tisza-partiak.
Kemény csatára számíthatott mind a két Csapat, bár a mérleg nyelve a várakozás szerint a
Szegediek felé billent a meccset megelőzően, mivel, ebben az évben már 3-szor találkozott a két
együttes, mindhárom alkalommal a szegediek könyvelhették el a sikert. A Vardar kiéhezve érkezett a
győzelemér, hiszen sorozatban 4 nyeretlen meccs állt mögöttük.

Az előző heti teljesítményre reagálva Bodó Ricsi (9) elmondta: „Nem lesz egyszerű meccs, láthatta
mindenki, hogy a Vardar kellemetlen stílusban játszik. Gyorsak, tele rutinos, sok nagy csatát megélt
játékosokkal. Fontos lesz a védekezés, az, hogy gyorsan visszarendeződjünk, mert a hazaiak biztos, hogy
megint rohannak majd. Sokkal pontosabbnak kell lennünk támadásban, Szegeden kicsit naggyá tettük a
kapusukat, most precízebben kell lőni. Jó passzban vagyunk, így egyetlen cél lebeg a szemünk előtt:

Ünnepi hangulatban a Pick Szeged: Mario Sostaric (24) születésnapját, Bombac (44) és Bánhidi (29)

Jó ritmusú akciók, remek védekezés jellemezte az első félidőt (9 – 16). 15 percnyi gólszünet után talált be
ismét a Vardar 2 – 8 (15:22). Emellett Mikler (16) közel 50%-os védési hatékonysága is hozzájárult a félidei
eredményhez.

A második félidő már izgalmasabb játékot láthattunk, de igazán közel nem tudott a Vardar
felzárkózni, Sostaric klasszis játéka, Baombac – Bánhidi összjátéka magabiztosságra adott okot s
Szegednek.

A jövő héten az Aalborg otthonában látogat a Pick Szeged, majd december 9-én az Új Aréna
avatóján fogadja a THW Kiel Csapatát. Két igazán kemény BL meccs vár még a Csapatra ebben az
évben.
Ma lépett pályára a Telekom Veszprém is a sorozatban, akik a Motor Zaporozhye ellen idegenbeli két
gólos vereséggel, most hazai pályán hét gólos győzelmet aratva (36-29) zárta a fordulót.