UEFA EURO 2020

-Még meg kell tanulnunk a győzelmet, győzelemre váltani

Nem sikerült a bravúr a magyar válogatottnak a tegnapi német csapat elleni 2-2-es döntetlen pontot ért, de nem jelentett továbbjutást a mieinknek a legjobb tizenhat közé.

SZÉP VOLT, FIÚK!

A magyar válogatott az Európa-bajnokság 3. fordulójában a német válogatott ellen kellett megvívnia a nagy csatát. Igen a csatát, mivel a második fordulóban a franciák elleni 1-1-es döntetlen azt jelentette a mieink számára, ha szerdán este az Allianz Arénában legyőzik a hazai pályán játszó németeket, akkor továbbjuthat az „F”-csoportból és megismétlődne a 2016-os  magyar siker, amikor a legjobb tizenhat közé jutott a válogatott. A mérkőzést tekintve a mieink az első negyedórában megszerezték a vezetést, Szalai Ádám csapatkapitány fejes góljával.

HOPPÁ!

MI VAN?!

Vezetünk a németek ellen, a másik mérkőzésen a  Puskás Arénában, a a francia-portugál válogatott mérkőzésen  a Szalai gól pillanatában a hangosbemondó közölte a mieink eredményét, amire  ötven ezer magyar ünnepelte a magyar gólt.

Azzal, hogy Marco Rossi egy ötös hátvédsorral állt fel a németek nem tudtak semmit kezdeni. Az első félidőre magyar vezetés mellett ment le a két csapat pihenőre. A második félidő is magyar vezetéssel folytatódott, amíg el nem jött a 66.perc, amikor is egy német helyzet következtében kaptunk egy gólt. Alig telt el a középkezdés, amikor is Szalai Ádám egy zseniális passzal indította, Schäfer  aki Neuer mellett elfejelte a labdát , ami a kapuba landolt, 1-2 nekünk.

Álom, boldogság magyar foci.

Minden magyar játékos olyat tett ezen a mérkőzésen és az Európa-bajnokságon, amit nehéz leírni, mert ez valami olyan emberi tett volt, ami szerethetővé tette ezt az „Új generációs magyar válogatottat”.

A 84. percben egy német támadást követően csak betudtak gyömöszölni egy gólt, amivel a német válogatott kiegyenlített. A döntetlen 2-2-es eredmény azt jelentette a magyar válogatott szerzett egy pontot, de a továbbjutáshoz kevés volt. Két pontot szereztünk az idei Eb-n , de megismert a világ egy küzdeni tudó, okosan játszó Marco Rossi csapatot. Jó lesz felkötni a gatyaszárat a csapatoknak, ha a magyar válogatott ellen lépnek pályára.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG “F”-CSOPORT 3. FORDULÓ MÉRKŐZÉS

Németország – Magyarország 2-2 (0-1
München, Allianz Aréna, 12 413 néző. Vezette: Karaszjov (orosz)
Németország: Neuer – Ginter (Volland, 82.), Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan (Goretzka, 58.), Kroos, Gosens (Musiala, 82.) – Havertz (Werner, 67.), Sané – Gnabry (Th. Müller, 67.)

Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Magyarország: Gulácsi – Nego, Botka, Orbán, Szalai A., Fiola (Nikolics, 88.) – Kleinheisler (Lovrencsics G., 88.), Nagy Á., Schäfer – Sallai R. (Schön, 75.), Szalai Á. (Varga K., 82.)

Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Havertz (66.), Goretzka (84.), ill. Szalai Á. (11.), Schäfer (68.)

„F” CSOPORT

Portugália – Franciaország 2-2

Gólszerzők: ( C.RONALDO 31.,60.- MIND A KÉT TALÁLAT 11-ESBŐL, BENZEMA 45+2., 47.- AZ ELSŐ GÓLT 11-ESBŐL.)

AZ „F”-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE:

Fotó/Szokodi L.

Marco Rossi értékelte a magyar válogatott Eb-teljesítményét, majd a válogatott terveiről is beszélt.

– Több szinten is előreléptünk az Európa-bajnokság alatt, immár félelem nélkül játszunk a magasabban rangsorolt ellenfelekkel szemben, meg tudunk küzdeni velük fizikai szinten, állóképességben, futóteljesítményben és taktikai szinten is megálljuk a helyünket. Technikai szinten továbbra is fennáll a különbség köztünk és a topcsapatok között, de remélem, hamarosan meghívhatok olyan játékosokat a keretbe, akik segítenek lefaragni a meglévő technikai lemaradásunkat – fogalmazott a torna tanulságairól a szövetségi kapitány.

– Az elmúlt harmincöt napban nagyon sok szempontból fejlődött a csapat mellett a stábom és én magam is. Elsősorban apró részletekben lehet ezt tetten érni, de a legfontosabb, hogy elmondható: van egy igazi csapatunk. A fiúk motiváltak, rátermettek a feladatra, az elért eredmények nem is tükrözik teljesen azt a minőségi előrelépést, amit megtettünk az elmúlt bő egy hónapban. Én magam szeretnék támadóbb, proaktívabb játékot játszani, amiből korábban a Nemzetek Ligájában már adtunk ízelítőt, de a portugálok, a németek és a franciák nem olyan ellenfelek, amelyek ellen sok lehetőség adódik erre.

– Ennek az Európa-bajnokságnak minden pillanatát a szívembe zárom – folytatta Rossi. – Sajnos rövid ideig tartott, bő egy hét alatt lejátszottunk három mérkőzést, de így is óriási élményekkel lettem gazdagabb. A legmegindítóbb pillanatok a szurkolóinkhoz kötődnek, ahogy a mérkőzéseken szurkoltak és hozzáálltak a válogatotthoz. Szokták mondani, hogy a labdarúgás csak egy játék, de valójában jóval több annál, hiszen ennyire mély érzelmeket képes kiváltani. Ennek az Eb-nek a futballisták voltak a főszereplői, őket illeti az elismerés, én is köszönettel tartozom nekik, méltán büszke rájuk az egész ország., mondta Marco Rossi a magyar válogatott szövetségi kapitánya.