5
-4
0

NŐI LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐ, „B”- CSOPORORT, 1., FORDULÓ

♦Mint arról, már beszámoltam a női labdarúgó -válogatott első Eb-selejtező meccsén , 1-1-es  döntetlent játszott Azerbajdzsán válogatottja ellen. A mérkőzés képét tekintve egy iramos és egy domináns magyar válogatottat láthattunk. Az első félidő végén, ( 44′) Csiszár Henrietta , kb., 20 méterről eleresztett „bomba lövése”, (az addig magabiztosan  minden magyar azeri kapura tartó  labdáját hárító Sharifova mellett) ,a kapuban landolt, 1-0.

♦A félidő magyar vezetéssel zárult.  A második félidőben is magyar erőfölény mutatkozott , de egy védelmi hiba miatt, ( Németh H., buktatta Bakarandzét.), az azeriek kaptak büntetőt, amit a csapatkapitányuk, Jafarzade értékesített, 1-1.

♦Ezt  követően nagyot küzdöttek a mieink, de a helyzeteiket, nem tudták már gólra váltani és maradt az 1-1–es végeredmény. A döntetlennek inkább az azeriek örülhettek, mivel Azerbajdzsán csapata a FIFA világranglistán a 76., helyen állnak, a  mieink elleni pontszerzés számukra nagy bravúrnak tudható. Szarvas Alexandra csapatának viszont az azeriek elleni döntetlen egy tanulságos és egyben a szövetségi edző debütáló meccse is volt. Szarva Alexandra a mérkőzést követően így nyilatkozott:

Fotó/ Szokodi László (Szarvas Alexandra a magyar válogatott szövetségi edzője.)

– Az eredmény nem tükrözi a pályán látottakat, hiszen végig mi domináltunk, különösen az első félidőben. Nagyon jó helyzeteket dolgoztunk ki, csak azokat be is kellett volna rúgni, de erre a játékra tudunk építkezni a továbbiakban. Az utolsó tíz perc kapkodósra sikerült, mentalitásban mindenképpen előre kell lépnünk. Az első mérkőzés nem úgy alakult, ahogy elképzeltük – nyilatkozta a szakvezető.

♦A folytatásban a mieink idegenben a török válogatott ellen lépnek pályára Isztambulban.

♦Azeriek ellen mutatott dinamikus játékra még egy lapáttal rá tudnak tenni a lányok, plusz egy kis agresszivitás, pontosabb befejezésekkel,  a törökök  ellen belehet gyűjteni a három pontot Szarvas Alexandra csapatának.