-A Szegedi Vasutasok és a Grosics Akadémia is továbbjutott a kupában.

Kelen SC    –    Szeged-Cs. G. A. 0–4 (0-1)
Budapest, Kelen SC Sporttelep, V.: Molnár A.
Kelen SC: Zima – Egyed, Borbély, Babinszky, Wild, Horváth M., Pintér, Tímári, Soós, Erdei, Lipcsei

Vezetőedző: Harmati Tamás.
Szeged-Csanád GA: Takács J. – Ódor, Bitó, Tóth G., Pejovics, Germán, Gajdos, Farkas A., Kovács M., Kóródi, Gréczi

Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Gólszerzők: Gajdos (29.), Gréczi (48.), Pejovics (52.), Kóródi (53.).

• A Tisza-parti alakulat a MOL Magyar Kupa 3., fordulójában idegenben, a Kelen SC ellen lépett  pályára. A szegedi együttes számára a tét a legjobb tizenhat közé jutás volt, ami  tavaly nem sikerült, hiszen a  III.Ker.TVE csapata, a 7., fordulóban  2-1-es győzelemmel búcsúztatta a Szeged-Cs.G.A.-át a kupából. Így a mostani Kelen SC elleni 4-0-ás győzelemmel már a legjobb tizenhat között van a csapat és már az is biztos az idei kupasorozatban is jobban szerepel Dragan Vukmir csapata, mint az előző kupasorozatban.

A mérkőzés első felében egy gól született, szegedi részről:

GÓÓÓL!

29′ perc: – Szegedi szabadrúgás az ellenfél bal oldalán, amit Gréczi végez ellen. Az ellenfél kapuja felé érkező labdába beleér két szegedi is, de kifele pattan a labda, de szerencsére érkezik Gajdos, aki bal lábbal bevarrja a kapuba a labdát, 0-1.

-A második félidő aztán, nagy szegedi fölényről szólt, három gólt is rúgott a szegedi csapat.

GÓÓÓL!

48′ perc: -Szegedi támadás az ellenfél tizenhatosán belül több szegedi játékos is helyezkedik. Gajdos megkapja a labdát ő megpróbálja tovább passzolni, a labda egy kis gellert kap, ami a szegedieknek lesz jó, mert Gréczihez pattan a labda, aki a kapuval szemben kb. tíz méterről bal lábbal eleresztett lövését Zima csak szemmel tudta követni, védeni nem, 0-2.

GÓÓÓL!

52′ perc: – A Tisza-parti együttes szögletét Gréczi végzi el, a befele száguldó labdára két szegedi játékos érkezik az ötösön belülre, Pejovics és Kóródi. Pajovics előnyösebb helyzetét kihasználva bepattintotta a labdát a hálóba, 0-3.

GÓÓÓL!

53′ perc: Nemsokkal a harmadik szegedi gól után Kóródi megiramodik az ellenfél kapuja felé, majd az ellenfél védője, buktatja,( Wild, a Kelen SC játékosa a megmozdulása után a játékvezető sárga lapban részesíti.) a  játékvezető szabadrúgást ítél. A szabadrúgást Gréczi végzi el, aki ezen a találkozón kimagasló játék teljesítményt nyújtott. A cseles szabadrúgás elvégzése után Bitó bal oldalról beadja a labdát középre, és az érkező Kóródi Nándi bal lábbal bepöccinti a labdát a hálóba, 0-4.

A találkozón négy gól született, mind a négy gólt a Szeged rúgta és sima győzelemmel jutott tovább, a 4., fordulóba. A negyedik fordulóban, 10.27-én hazai pályán a Szent Gellért Fórumban játszik, a Szeged-Cs.G.A. csapata, de nem lesz könnyű dolga, hiszen az NB I-ben is virtuskodó Mezőkövesd csapatával kell megküzdenie a továbbjutást illetően.

-A másik szegedi érdekeltségű csapat a Szegedi VSE idegenben, Taci 80′, percben szerzett góljával 1-0-ra tudta legyőzni a Csepel SC csapatát és jutott tovább a negyedik fordulóban, ahol a 10.27-én hazai pályán a Cegléd SE ellen küzd majd a továbbjutásért.

A Magyar Kupa 3. fordulójában, minden NB I.-es csapat hozta a kötelezőt. Gólzáporos mérkőzések is voltak, a Ferencváros idegenben kilenc gólt lőtt a Hatvan otthonában, a Paks sem sokat tökölt  Gyömrőn kilenc gólig jutott Bognár György csapat és egyet kapott.