MERKANTIL BANK LIGA 36. FORDULÓ

• A tavaszi forduló első olyan mérkőzése a Szent Gellért Fórumban, ahol a szegedi csapat nézők előtt játszhat. A kormányrendelet értelmében a beoltottak száma eléri a négymillió főt, akkor a szigorítások egyik enyhítési pontja között a sportlétesítmények látogatását is engedélyezi. A mai találkozóra védettségi igazolvánnyal rendelkező szurkolók látogathattak ki a mérkőzésre, és ez a 18 év alattiakra, is érvényes volt, (Ők szülői kíséret mellett, léphettek be a stadionba, de a kísérőnek, rendelkeznie kell védettségi igazolvánnyal.)

-Megérdemelt szegedi győzelem a Nyíregyháza ellen!

Szeged-Csanád G.A. – Nyíregyháza Spartakus FC  (1-1) 3-1

2021 05.02. 17:00

Szeged, Szent Gellért Fórum, néző:400 , V: Szőts Gergely

Gólszerző: Fejér B.10.- öngól, Kővári R 57.,Dobos  87., ill., Hornyák 43.

KÖSZÖNTÖM A KEDVES ONLINE OLVASÓKAT!

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

1. perc A hazai csapat kezdte a találkozót. Az első percben a jobb oldali szögletet végezhetett el a Szeged, a labda a kapu tetején landolt.

Fotó/Szokodi L.

10. perc, ⚽️GÓÓÓL!
10. percben, egy jobb oldali szegedi támadás során Oláh, Grumicsnak passzol, aki egyből Kővárinak és egyből megiramodik a pálya jobb szélén, majd az ellenfél tizenhatosa felé fut befelé, passzolna a másik oldalon érkező társaknak, de az előtte becsúszó Csilus beleér a labdába, és a labda  a kapu felé pattan, ami megvicceli Fejért, akiről a kapuba csorog a labda, 1-0.

VEZET A SZEGED, SZÉP VOLT FIÚK!

15. perc Szegedi támadás során Gajdost buktatja, Szokol, aki a játékvezetőtől ? sárga lapot kapott ajándékba, a megmozdulásért.

23.perc Bal oldali vendég támadás során, Takácsnak kétszer is  védenie kellett..

27. perc Bal oldalon szegedi szöglet, amit Kővári végez el  befele száguldó labdát Jávori magabiztosan védi.

33. perc Grumic a bal oldalról átíveli a másik oldalra a labdát, Kővárinak  a jobb oldalon megiramodva „cipeli a labdát a lábával”t, amit a tizenhatos csücskénél rábikáz, de a labda a kapu fölött elszáguldozik.

35. perc Gajdos a bal oldalon megindul a tizenhatos környékén beadja a labdát,  az ötöshöz száguldó Grumics megelőzi a labdát, ami a háta mögött tovább gurul.

37. perc Egy újabb vendég szabálytalanság, most Paku Roland kapott ajándékba egy sárga lapot.

43. perc ⚽️GÓÓÓL!

A vendégek egy szegedi védelmi hibát kihasználtak, Hornyák a bal oldalon megszökött  és szemben Takács mellett előtte a labdát, 1-1.

44. A szegediek nem adták fel a bekapott gól után is folyamatos támadást indítottak, most a bal oldalon Dobronoky indult meg, akit a vendégek játékosa Szokol buktatott a tizenhatos csücskénél. A játékvezető büntetőt ítélt Szokol megkapta a második sárgáját, amit beválthatott ?egy piros lapra és elhagyhatta a játékteret.

45+1 perc A játékvezető egy percet hosszabbított majd lefújta az első félidőt, 1-1.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

46. perc A vendégek indították útjára a labdát, akik a szünetben cseréltek ? Hornyák és Csikós helyére Végső és Svedjuk érkezett .

57. perc ⚽️GÓÓÓL!

Szegedi támadás Kővári a jobb oldalt megmozdul lő és GÓÓÓL, 2-1. Közben egy újabb sárga lapot oszt ki játékvezető, most a vendégek 30-as játékosa ?Yasin Hamed kopott.

ISMÉT VEZETÜNK!

62. perc ?kettős szegedi csere Kővári helyére , Kóródi Nándor érkezik, a másik csere, ?Dobronoky Viktor helyére, Dobos Áron fut be a pályára.

67. perc Vendég csere? lejön Hamed Y., helyére Zamostny Balázs érkezik.

69. perc A hazai csapat is cserél ?Grumic helyére Haruna érkezik.

70. perc Kóródi a bal oldalon megszökik majd, a partvonalnál beadja jobbra a labdát, Haruna az ötösről kapura fejeli a labdát, de a kapus véd.

SZÉP SZEGEDI HELYZET!

73. perc Folyamatos szegedi támadás. Bal oldalon szegedi szöglet Dobos beadja és Haruna ismét az ötös környékén álldogálva várja a labdát, fejel és egy kicsit ha jobban irányítja a labdát, akkor a kapura megy így viszont a kapu mellett elhagyja a játékteret.

Vendégek cserélnek? lejön Paku R.  helyére Kovács Norbert érkezik a pályára.

82. perc Hazai csere? ,Simon Á. helyére , Jovanovic érkezik. Kóródi a felezővonalnál megpróbál megszökni de a vendégek játékosa oda piszkál a lábának a játék áll egy pillanatra míg Kóródi ismét fitt állapotba kerül.

87. perc ⚽️GÓÓÓL!

Gajdos a felezővonal közepétől megiramodik az ellenfél kapuja felé, majd egy vendég hátvéd mellett elpasszolja a labdát Harunának, aki megfordulva a tizenhatoson belül  kapura  rúgja a labdát, az előtte elterülő Fejér mellett elmegy a labda jobbra és az üresen érkező Dobos Áron bal lábbal belepöccint és a  a labda  bepattan a kapuba, 3-1.

89. perc vendég csere Szabó helyére Herczku érkezik.

90.+2 A játékvezető két percet hosszabbít kiosztja a mérkőzés utolsó sárga lapját?, Végsőnek, majd lefújja a találkozót!

A SZEGED MEGÉRDEMELTEN NYERT A NYÍREGYHÁZA ELLEN, 3-1-RE!