OTP BANK LIGA 32. FORDULÓ

-Tokmac zseniális góljai, összefoglaló a bajnoki fordulóról.

Az OTP BANK LIGA utolsó fordulójában, eldőlt, hogy melyik két csapat nem folytatja tovább a bajnoki szereplést az „ELIT LIGÁBAN”! A Budafok MTE csapata az előző fordulóban a Pakstól elszenvedett 9-2-es vereséget követően, már biztos kieső volt. A 32. fordulóban a Budapest Honvéd látogatott el a csapathoz, amelyiknek feltétlen fontot kellett, ahhoz szereznie, hogy biztos bennmaradó legyen. A találkozó 53. percében Mezgrani 30 méterről ellőt bomba találatával  sikerült megszerezni a vezetést a Honvédnak és egyben a mérkőzést is megnyerték. A találkozó lefújását követően már a megszerzett három pont azt is jelentette a Budapest Honvéd biztos bennmaradó lesz az NB I.-ben.

Budafoki MTE–Budapest Honvéd FC 0–1 (0–0)
Budafok, v.: Vad II
gólszerző: Mezgrani (53.)
sárga lap: Oláh (76.), Zeke (88.), illetve Bőle (23.), Aliji (62.)

Budafok: Kovács Z. – Margitics (Huszti A., 56.), Jagodics, Oláh, Zeke – Filkor, Micsinai (Csonka, 80.) – Ihrig-Farkas (Kulcsár K., 68.), Kovács D., Medgyes (Lőrinczy, 80.) – Takács R. (Skribek, 80.)
Budapest Honvéd:Tujvel – Mezgrani, Batik, Lovric, Aliji (Uzoma, 86.) – Kamber – Bőle (Szendrei, 63.), Gazdag, Hidi, Nagy D. (Balogh N., 63.) – Eppel (Kesztyűs, 75.)

A másik alsóházi és egyben kiesést eldöntő találkozó volt, a Zalaegerszeg-Kisvárda. A tegnapi mérkőzésen a pontot szerző ZTE számára azt is jelentette, hogy az utolsó fordulóban, már bármilyen eredményt is érnek el, a megszerzett egy ponttal, eddig összesen megszerzett 37 ponttal már az őket követő DVSC csapata nem tudja befogni, így a Zalaegerszeg csapata is bebiztosította magát, hogy jövőre is  az NB I.ben szerepelhessenek. A vendég Kisvárda csapata a megszerzett ponttal viszont megelőzte az MTK csapatát és feljött a tabella,  5. helyére.

Zalaegerszeg–Kisvárda Master Good 0–0
ZTE Aréna, v.: Bognár
sárga lap: Hej (88.)

ZTE FC: Demjén – Szépe (Németh E., 86.), Kálnoki-Kis, Bobál D., Gergényi – Favorov (Kovács B., 88.), Sankovic – Szánthó, Koszta (Tajti, a szünetben), Könyves (Babati, a szünetben) – Futács (Zimonyi, 62.)
Kisvárda: Dombó – Hej, Cirkovic, Kravcsenko, Leoni – Melnyik, Karabeljov (Zlicic, 76.) – Ötvös (Navratil, a szünetben), Bumba, Sassá (Camaj, 68.) – Viana (Jelena, 68.)

„Amiért jöttünk részben meg tudtuk szerezni, úgy érkeztünk, hogy három pontot szeretnénk szerezni, gondolom ez az első félidőben mutatott játékunkban benne is volt, a másodikban viszont, már nem annyira. Én azt, hiszem ezzel az egy ponttal is elégedettek lehetünk, mert ez már azt is jelenti, hogy az idei bajnoki szezonban több pontot szereztünk, mint a tavalyiban.”– nyilatkozta Supka Attila , a Kisvárda vezetőedzője

A már bajnoki címnek örülhető Ferencváros hazai pályán, nézők előtt játszhatott a Mezőkövesd ellen. A találkozó érdekessége a hazai csapat játékosa Nguen Tokmac az őszi szezonban mutatott teljesítményét idézte fel ezen a mérkőzésen. A Ferencváros mind a két találatát ő szerezte, amire a vendégek egy góllal tudtak válaszolni.

„Lenyűgöző volt, hogy ismét szurkolók előtt játszhatok,  és a gólöröm is egészen más volt,  és azt gondolom, hogy ez az utolsó gólom a szurkolóknak is köszönhető. Régóta nem játszottunk szurkolók előtt, a saját nevemben tudok beszélni én már nagyon vártam, hogy újra a szurkolók előtt játszhassak”.- nyilatkozta a Ferencváros játékosa, Nguen Tokmac

Ferencvárosi TC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–1 (1–0)
Groupama Arena, v.: Berke
gólszerzők: Nguen (23., 89.), illetve Besirovic (64.)
sárga lap: Lovrencsics (31.), illetve Karnyicki (32.), Vojtus (35.), Katanec (70.), Farkas (82.), Szappanos (4.), Martic (86.)

FTC: Bogdán – Lovrencsics (Wingo, 73.), Blazic (Dvali, 79.), Mmaee, Civic – Somália (Laidouni, a szünetben), Sigér – Isael (Vécsei, 73.), Tokmac, Zubkov (Gera D., 30.) – Boli
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Szeles, Katanec, Vajda – Besirovic, Karnyicki (Kavtaradze, 92.), Cseri (Rui Pedro, 57.) – Nagy D. (Diallo, 92.), Vojtus (Martic, a szünetben), Vutov (Chrien, a szünetben)

A forduló felsőházi rangadóját az ezüst éremért küzdő Puskás Akadémia vívta idegenben a Mezőkövesd ellen. A találkozót jól kezdte a felcsúti csapat és az első félidőben megszerzett gól azt is jelentette akkor még, hogy eldől a bajnoki második hely sorsa. A hazai csapat nem így gondolta a második félidőre pályára lépő Bognár György alakulata négy gól lőtt a Puskás Akadémiának és a bajnokság utolsó mérkőzésén dől el, majd a Puskás Akadémia számára megtudja szerezni a második helyet az idei bajnoki szezonban. Az is biztossá vált a Paks  a 4. helynél rosszabb helyen már nem végezhet.

Bognár György (Paksi FC):– „A második félidőben játékban nem javultunk fel, de 0-1 után is gondoltam, hogy meg fogjuk nyerni a meccset, csak azt nem gondoltam volna, hogy ilyen rossz játékkal. Összességében egy közepes teljesítmény volt ez tőlünk. A hozzáállással, a bruszttal sikerült nyernünk. Egy jó csapatot győztünk le, játékban a Puskás is jól tud játszani, de ha nyomás alá helyezzük őket, akkor ők is hibáznak. Most az az érdekünk, hogy a Vidi megnyerje a Magyar Kupát. Ha sikerül az európai porondon játszani, az egy nagy dolog lenne, de alapból a 4. helyezés is nagyszerű eredmény”.

Paksi FC–Puskás Akadémia FC 4-2 (0–1)

Paks, Paksi FC Stadion, 2021. április 30.

Vezette: Zierkelbach (Bornemissza, Buzás)

Gól: Böde (62.), Nunes (73. – öngól), Bognár (76., 84.), ill. Komáromi (22.), Szabó J. (88. – öngól)

Sárga lap: Szabó J. (4.), Tamás O. (7.), Böde (88.) ill. Kiss T. (27.), J. Nunes (39.), Plsek (79.)

Paks: Rácz G. – Lorentz (Osváth, 83.) Tamás O., Lenzsér (Szélpál, 58.), Szabó J. – Papp K., Bognár I., Balogh B. – Sajbán Má. (Nagy R., 70.), Hahn J. (Böde, 58.), Haraszti (Ádám M., 46.).

PAFC: Tóth B. – Nagy Zs., J. Nunes, Spandler, Deutsch L. – Urblík, Ominger (Plsek, 67.), Knezevic (Mance, 81.) – Slagveer (Baluta, 81.), Kiss T., Komáromi (Géresi, 68.).

A pénteki DVTK mérkőzésen, igaz nem született gól, de ez azt is jelentette a vendég Újpest csapata is bennmaradó lesz a következő bajnoki szezonban, míg a DVTK a megszerzett egy ponttal már biztosan kieső és a következő szezont az NB II.-ben folytatja.

A célunkat, amiért Miskolcra jöttünk, elértük, emiatt olyan érzés, mintha megnyertük volna a mai mérkőzést. Így már száz százalékosan bebiztosítottuk a bentmaradásunkat a következő NB1-es szezonra. Természetesen ez önbizalom szempontjából is fontos lökést ad a csapatnak a hétfői kupadöntő előtt, hiszen ha a mai meccs nem ilyen kimenettel zárult volna, akkor további nehézségekkel kellett volna még szembenéznünk. Szerencsére nagyon jó volt a csapatszellem és jól működött a játékunk, annak ellenére, hogy számos játékosunk kisárgázódott a korábbi mérkőzésen. Nem volt könnyű sem emiatt, sem azért, mert a Diósgyőr is megpróbált mindent, hogy nyomás alá helyezzen bennünket. Az utoló 20 percben úgy döntöttem, hogy visszább állunk és a védekezésre helyezzük a hangsúlyt. Ezt sikerrel teljesítettük! A Diósgyőrnek volt komoly ziccere is, de a futball már csak ilyen, a szerencse a mi oldalunkra állt. Nem vártam különösebben szép, vagy látványos futballt a mai meccstől, sokkal inkább bátor és kemény játékot. Örülök, hogy egy ponttal és biztos bentmaradás tudatával távozhatunk.”-, nyilatkozta az Újpest vezetőedzője, Michael Oenning .

DVTK–Újpest FC 0–0
MiskolcDVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Andó-Szabó

Az MTK- Fehérvár összecsapásról egy bővebb Academy Media összefoglalót olvashattok itt: MTK-FEHÉRVÁR 1-3

MTK Budapest – MOL Fehérvár 1-3 (0-1)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapus mérkőzés , Vezette: Erdős J, Asszisztensek: Albert I., Kóbor P., Solymosi P., Radványi Á.

MTK Budapest: Mijatovic – Perkovic, Ferreira, Nagy – Alho, Kanta (Cseke, 19.), Varju (Mezei, 46.), Herrera – Prosser (Vancsa, 76.), Varga (Antonijevic, 83.), Schön (Drljo, 83.)

Vezetőedző: Michael Boris

MOL Fehérvár FC: Kovács – Bolla, Rus, Musliu, Stopira (Hangya, 88.) – Rúben Pinto (Alef, 78.), Nego – Funsho, Houri (Bourard, 88.), Petrjak (Dárdai, 88.) – Nikolics (Zivzivadze, 75.)

Vezetőedző: Szabics Imre

Gólszerző: Tiago (89.), ill. Nikolics (18.), Zivzivadze (75.), Houri (82.)

Sárga lap: Herrera (38., 65.), Nagy (81.) illetve Petrjak (55.), Funsho (73.)

Kiállítva: Herrera (65.)

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a két vezetőedző értékelte a találkozót.