– Jovanovic, és Dobos góljaival nyert a Szeged, hazai pályán, az Ajka ellen.

Szeged, Szent Gellért Fórum jv.: Nagy Norbert, nézők:1264

Szeged: Varga B. (K) – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl, Oláh, Jovanovic, Dobos (Rózsahegyi 92’), Germán
vezetőedző: Dr. Dobos Barna            cserék: Takács J. (K), Ásványi (K), Bitó, Pejovic, Gajdos, Kárász, Tajács T.,
Rózsahegyi, Varga Sz., Simon, Deák, Gréczi

Ajka: Horváth D. (K), – Kenderes, Szekér, Nagy, Zamostny, Heffler (csk), Görgényi, Csizmadia, Rétyi,
Soltész, Stoiacovici Dávid edző: Kis Károly

A mérkőzés alakulása:

1perc: A  szegediek kezdték a mérkőzést. Kóródi Nándi visszatért sérüléséből.

A vendégek a mérkőzést megelőzően a járványhelyzet miatt, nehéz helyzetbe kerültek, több játékosára nem tudott számítani, Kis Károly vezetőedző. Ami azt is jelentette, hogy a mérkőzésen, nagy cseresor nem lesz ajkai részről. A vendégek az első percekben több kisebb szabálytalansággal fékezték a szegedi támadásokat. A szegedi szurkolótábor buzdításával segítette a hazaiakat.

HAJRÁ SZEGED!

8. perc: Ajkai támadás is kialakul, de ez jócskán mellé megy.

15. perc: Szegedi támadás indul,  az ellenfél térfelén szegedi  játékost  buktat, az ajkai hátvéd, szabadrúgás következik. A  16-on kívülről Jovanovic végzi el a szabadrúgást. A lövés jól sikerült, de Horváth jól helyezkedett, vetődve védte a lövést. Jovi jó formában látszik küzd, hajtja a többieket, motivált . Közben kintről a partvonalról folyamatosan érkeznek Dobos utasításai. Kezdünk felpörögni, felvenni az ellenfél ritmusát, és a pályán saját játékunkat tudjuk játszani.

19. perc: Nagy Norbert játékvezető megunja az ajkai játékosok sorozatos szabálytalanságát, most Heffler T., kapott sárga lapot, Grumic buktatásáért. A büntetőt Mohl végezte el, a lepattanó labdát Germán fejjel próbálta a kapura fejelni, de a kapus kezébe esett a labda.

23. perc: Veszélyes szegedi támadások sorát láthatjuk, de Horváth sorra hárítani tudja a lövéseinket.

33.perc: Germán sérülést szenved, de lehet nem fogja kibírni a mérkőzés végéig, ezt jelezte Dobos Barnának is.

36.perc: Germán Tamás cserét kér helyére, Varga Szabolcs érkezik,   27-es mezszámmal.

38. perc:  Varga Szabolcs beadását  Jovanovic  levette, majd egy laza mozdulattal bepiszkálta Hotváth kapujába a labdát.

GÓÓL! Jovanovis találatával 1-0-ra vezet a szegedi csapat.

45.perc: Egy perc ráadást ítél a játékvezető, majd az egy perc leteltével levonulnak a játékosok a pihenőbe.

A második félidőt az ajkaiak kezdték.

Az első félidőben is több kisebb szabálytalanság akadt, ajkai részről, amit Nagy Norbert játékvezető már az első félidőben sem  tűrt, most Görgényi kapott sárga lapot.

56.-57 percek: Az ajkaiak, és a szegedi csapat is cserél. Zamostny helyett Tóth Péter, Stoiacovici helyére  Lakatos István érkezett. A szegedi csapatnál is egyből kettős csere, Kóródi Nándi helyére,  Gajdos Zsolt , Grumics helyére Takács Tamás érkezik.

60. perc: Ajkai pillanatok következnek több lövés is pillanatok alatt csapódik Varga Bence kapuja felé, de a szegedi hálóőr védi ezeket. Csizmadia lövése láthatóan feltüzelte a szegedi kapust, mert azt bravúrral szögletre tessékelte a hálóőr.

70. perc: Nagy rohanás esemény nem történik ebben a pillanatokban a pályán, olyan vihar előtti csend.

76. perc :Nemhiába a „vihar minket érintett”!  Csizmadia ajkai szöglet után fejes gólt szerzett, kiegyenlített az Ajka.

GÓÓL! 1-1 az állás. Csizmadia égiekhez való fohásza a szépítő találata után.

80. perc:  Két szegedi szöglet egymás után, de mellé. Majd Gajdos parádés pillanata következett, amire a szurkolók is felhördültek, nem lett gól.

82. perc : Egy újabb ajkai szabálytalanság  és Szekér is besárgult. Lehet a következő idényben, sárgában lép pályára az Ajka?

87. perc: Csak azért, hogy egyensúly legyen a két csapat között, a játékvezető Mohlnak is felmutatott egy sárga lapot.

88. perc:  Dobos Barna folyamatos buzdítására a szegedi csapat gyorsított a játékán.

89.perc: Dobos Áron az ajkaiak térfelén, a 16 – on  kívülről egy bődületes nagy lövést eresztett el, ami a jobb felső sarokban landolt.

HOPPI!

GÓÓL! 2-1 -re vezet a Szeged.

90. perc: Két perc hosszabbítás , csere Dobos Áront lecseréli apuka, helyére Rózsahegyi Dominik  érkezik. A hosszabbításban nem pörögnek már az események, csak a másodpercek ami a szegedi csapatnak kedvez. Letelt a túlóra is és Nagy játékvezető lefújja a találkozót, amit a szegedi csapat 2-1-re megnyert.

A Szeged-Cs.G.A. csapata szerdán 17:00-kor, egy elmaradt mérkőzést játszik hazai pályán  a Gyirmót ellen.

Sajtótájékoztató:

Dobos Áron interjú, aki a mérkőzés 89. percen szerzett találatával a szegedi csapat győzött, és itthon tartotta a három pontot.