UEFA BAJNOKOK LIGÁJA-NEGYEDDÖNTŐ  1., MÉRKŐZÉS LONDON

Thomas Tuchel

Ellenfél:  Az Arsenal a Premier League legjobb csapata, minden statisztika ezt támasztja alá. Fantasztikus formában játszanak. Igazi csapatot alkotnak. Európa legjobb pontrúgói. Egy kicsit le vagyunk maradva hozzájuk képest. Az elmúlt két évben elképesztő szinten fociztak. Arteta alatt pedig megváltozott a csapat stílusa is. Le a kalappal előtte és azért, hogy kitartottak mellette. Most dominálják a világ legerősebb bajnokságát. Tudjuk a gyengeségeiket, meg akarjuk sebezni őket. Nekünk nagyobb a tapasztalatunk a BL-ben. És ez most nem a Premier League lesz, hanem a BL, ami teljesen más.

Fotó Szokodi László, Szokodi Academy Media , Bayern München – Lazio 3-0, BL-nyolcaddöntő 2., mérkőzés ,2024 03.05

Leroy Sané

Egészségi állapot: Az elmúlt napokban már sokkal jobban éreztem magam, mint korábban. Minden rendben ment az utolsó müncheni edzésen. A Heidenheim elleni mérkőzés előtt annyira nagy fájdalmat éreztem, hogy nem tudtam edzeni sem. Ezért döntöttem úgy, hogy kihagyom a meccset.

Arsenal elleni meccsről: Nagyon várom. Szeretnénk új energiával pályára lépni, hiszen ez nem sikerült mostanság. 90 percen keresztül akarunk jól játszani, mindezt végig összpontosítva és sikeresen. Nyerni akarunk.
♦A Bajnokok Ligája-negyeddöntőjének első felvonásán, az Arsenal hazai pályán fogadta a német Bayern München csapatát. Egy gólzáporos mérkőzésen  két hazai angol gólt, és két vendég gólt láthatott a publikum. Ami azt jelenti, hogy a müncheni visszavágón fog eldőlni, hogy az angol Arsenal, vagy a német Bayern München csapata fog továbbjutni a BL-elődöntőbe.
A mai másik BL-negyeddöntő találkozón a Real Madrid 3-3-as döntetlent játszott a Manchester City -vel. Így ezen a találkozón is majd a visszavágón fog eldölni a továbbjutás sorsa.

Arsenal ( angol)  – Bayern München ( német ) 2 – 2 (1 – 2)

London, Emirates Stadion,  V.: Glenn Nyberg ( svéd )

Gólszerző: 12′, Saka, 76′, Trossard,  ill., 18′, Gnabry, 32′, H. Kane ( 11-esből)

Arsenal: Raya ( GK), White, Saliba, Gabriel , Kiwior, Rice, Jorginho, Ødegaard Saka, Havertz, Martinelli,

Vezetőedző: Mikel Arteta

Bayern M.: Neuer (GK), Kimmich, Dier, De Ligt, Davies, Goretzka, Laimer , Musiala, Sané, Gnabry, H.Kane

Vezetőedző: Thomas Tuchel