– Magyar éremeső a szegedi világkupa  szombati napján.

A magyar versenyzők három arany-, két ezüst- és két bronzérmet szereztek a szegedi kajak-kenu világkupa szombati döntőiben.

Női K-1 200 méteren Lucz Anna a döntő legfiatalabb tagjaként aranyérmet szerzett. A 21 éves sprinter remek rajtot vett, szinte végig az élen haladt, és ha csak három századdal is, de megelőzte a második helyezett svéd Wikberget.

Fotó/SZAMY

Futam közben nem arra figyeltem, hogy hol állok, csak a célba érkezéskor tudtam meg, hogy első lettem – mondta Lucz Anna, aki ezzel testvére Lucz Dóra egyik legnagyobb kihívója lett a sprintszámban. – Igazából ezen annyira még nem gondolkodtam. A pályán ellenfelek vagyunk, azon kívül pedig testvérek.” – kommentálta a friss világkupa-győztes.

Nem csak a szombat délelőtti program, de talán az egész világkupa egyik legjobban várt döntője volt a férfi K-1 1000 méter. A világbajnok Kopasz Bálint és az országos bajnok Varga Ádám között a portugál Fernando Pimenta rajtolt. A szám korábbi világbajnoka nagyon erősen kezdett, két hajóhosszal is vezetett a magyarok előtt. 750 méternél Kopasz Bálint megindította a legendás hajráját,  sikerült egészen megközelítenie Pimentát, de végül 24 századdal a portugál győzött. Varga Ádám élete első világkupa döntőjében bronzérmes lett.

Fotó/SZAMY

„Nagyon fájt már ez az 500 méter. Féltávnál indítottam el a hajrát és örülök, hogy egy ilyen népes mezőnyben tudtam nyerni, még úgy is, hogy ez nem olimpiai szám. – kezdte Kopasz Bálint. Külön öröm, hogy az 1000 méter után nem sokkal 500-on is ennyi erő volt bennem. Pimentának úgy néz ki több idő kell a regenerálódásra az izomzata miatt. Biztosan készült rám, ezt érzékeltem az 1000 méteres döntőben. Utólag sajnálom, hogy ott nem kezdtem el előbb finiselni, talán egy fél húzásnyival nyerhettem volna, de ez most így sikerült” – nyilatkozta a világbajnok kajakos.

Fotó/SZAMY

Fotó/SZAMY

Férfi K-2 500 méteren a középfutamból mindkét magyar egység az A-döntőbe jutott. A 19 éves Balogh Gergely, Szendy Maximilán páros csak 5 századdal maradt le a dobogóról, így negyedikek lettek. A Noé Bálint, Koleszár Mátyás alkotta másik magyar egység nyolcadik lett.