FRANCIA LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG LIGUE 1., 15., FORDULÓ

• A francia labdarúgó-bajnokság 15., fordulójában a PSG (1.), hazai pályán fogadja a Nantes ( 7.), csapatát. A fővárosi csapat az utolsó három hazai mérkőzését magabiztos játékkal megnyerte, míg a Nantes a legutolsó hazai meccsén a Nizza csapatát verte, 1-0-ra a már az „új edzőjével”, Jocelyn Gourvennec vezetőedzővel. ( Gourvennec játékosként tagja volt, a Nantes 1990-es csapatának amelyikkel  BL-elődöntőt is játszott. )

@freeligue1

🔥 L’impressionnant tifo des Ultras du PSG pour l’anniversaire des Parias Cohortis ! #psgfcn #psg #parissg #ultras

♬ son original – FreeLigue1

♦Sötétkék szerelésben a hazai PSG csapata, míg csibesárga dresszben a vendég Nantes csapata.

1’perc: – A hazai csapat kezdte a találkozót. Egy K.Mbappé a tizenhatoson belül kapta a labdát, majd fordulásból egyből lő , de a labda a kapu mellett landolt.

15’perc  : – Nantes helyzet. Mollet a PSG bal oldalsó tizenhatosa sarka előtt egy bődületesen jól eltalált lövést ereszt meg  a PSG kapuja felé, de Tenas repülő párduc mozdulattal kiöklözi a kapuja felé  érkező labdát.

29′ perc: – A mérkőzés első sárga lapja kerül kiosztásra, a díjazott: D. Augusto ( Nantes játékosa), M. Ugarte lerántásáért. Az első húszperc PSG fölény után kiegyenlítődött a játék, ez a hazai szurkolótábor elcsöndesedéséből is érzékelhető lett.

GÓÓÓL!

41′ perc: – A hazai csapat támad és a bal oldalt a B. Barcola – K. Lee passzolgatás utóbi visszapasszol, Barcola betör a tizenhatoson belülre és a két Nantes védő mellett  kilövi az ellenkező sarkot, 1-0.

Fotó/ PSG

♦Az első félidő 1-0-ás párizsi előnnyel zárult. Úgy tűnt, hogy a Nantes kihúzza az első félidőt, gól nélkül, de Barcola zseniális villanására nem figyelt a vendég csapat játékosai, és ezt a fiatal PSG csatára kegyetlenül megbüntette, 1-0.  Statisztikában is a hazai csapat állt jobban az első félidő végén. Hét hazai lövés mellett a vendégeknek, mindössze egy lövés volt, igaz azt a PSG kapusa bravúrral hárította.

GÓÓÓL!

55′ perc: – Egy bal oldali  Nantes szögletet követően M. Mohamed jól érkezik, és fejjel a hálóba fejeli a labdát, 1 – 1 .

Ez  a gól lendületet adott a vendég Nantes csapatának, míg a hazaiak lendületét megtörte.

75′ perc: – Kis kakaskodás a gólszerző Barcola és Marquinhos ( Nantes játékosa ), között, de a játékvezető rendre inti mind a két játékost és folytatódik a találkozó.

79′ perc: – Folyamatos cserék mind a két oldalon, a gólszerző Barcola helyére érkezik, Asensio .

82′ perc: A második  sárga lap is a Nantes csapathoz könyveltem , J. Duverne , Dembélé lerántásáért kapta a lapot.

GÓÓÓL!

A szabadrúgást elvégzése után L. Hernández fejesét kiöklözve hárítja a kapus de a kipattanó labdára egyből lecsap a közelben szemfülesen portyázó R. Kolo és kegyetlenül belövi a  labdát a kapuba, 2-1.

90+5′ perc: –  L. Hernández is besárgul ( PSG ). J . Castelletto  egy poroszka lövése száll el a PSG kapuja mellett. Hazai pályán 2-1-re győzte le a PSG  a Nantes csapatát. Elmondhatom láttam már ennél sziporkázóbb párizsi csapatot is a pályán, lehet, ha a Nantes az egyenlítő gól után agresszívabb játékot produkált volna, akkor ponttal távozott volna a Parc des Princesből. A PSG ezzel a három ponttal továbbra is vezeti a bajnokságot a Nantes jelenleg a 9., helyre csúszott vissza.