BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR, H-CSOPORT 6/1-ES MÉRKŐZÉS

Ma veszi kezdetét az idei  Bajnokok Ligája 2022-2023-as szezonja. A mai rangadó BL-mérkőzésről ÉLŐ-ben Párizsból, a Parc des Princes Stadionból jelentkezem.

Hangolnak az olasz szurkolók

• A PSG hazai pályán 2-1-re győzte le az idei BL-szezon első fordulójának, első mérkőzésén a Juventus csapatát. A mérkőzés fergeteges hangulattal kezdődött a Parc des Princes Stadionban. A két szurkolótábor felváltva éltette kedvenc csapatát. A mérkőzés első percétől kezdve a hazai csapat dominált, aminek gyorsan a 6., perc végén meg is lett az eredménye K.Mbappé révén , aki góljával vezetéshez juttatta csapatát, 1-0. Az olaszok megpróbáltak kontrázni, de a hátvédsor többször hibázott, amit a 22., percben a francia csapat büntetett.  K.Mbappé második gólját szerezte az idei BL-szezonban és ezzel már 2-0-ra vezettek a hazai csapat. Az első félidő kétgólos francia előnnyel zárult. A második félidő első tízpercében a vendég zebrák rohamoztak és az 53′, percben megszerezték a szépítő találatukat. A mérkőzés hátralévő részében több gól nem született. A PSG győzelemmel kezdte az idei BL-szezont legyőzve a nagy olasz riválist. Ez  a győzelem jó előjel a francia csapatnak, hiszen idén mindennél fontosabb, hogy begyűjtsék a  BL-trófeát.

PSG ( francia ) – Juventus ( olasz) 2 – 1

Párizs, Parc des Princes Stadion, V.:A.Taylor ( ENG)

Gólszerzők: 5′, 22′, K.Mbappé, ill.,  53′, W.McKennie

PSG: G. Donnarumma (GK), S.Ramos, Marquinhos ( C), Kimpembe, Vitinha, Verratti, Hakimi, Nuno Mendes, L.Messi, Neymar, K.Mbappé

Vezetőedző:C.Galtier

Juventus: Perin (GK), Danilo, Bonucci (C), Bremer, Parades, Rabiot, Miretti, Kostic, Cuadrado,Milik, Vlahovic,

Vezetőedző: M. Allegri