MERKANTIL BANK LIGA 38., UTOLSÓ FORDULÓ

• A hazai NB II.es labdarúgó – bajnokság zárófordulója előtt , már biztos volt, hogy a DVTK mellett a az MTK Budapest csapatai jutnak fel az NB I-be. A harmadik helyre az FC Ajka érkezett, míg a Szeged az utolsó fordulóban a Nyíregyháza otthonában 3-1-re tudott győzni és ezzel a 4., helyen zárta az idei bajnoki szezont.

FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (2–0)

Gólszerző: Kenderes (9.), Zsolnai R. (26.), ill. Máris (48.)
Piros lap: Mikló (90+4.)

Jeney Gyula együttese már az első tíz percben megszerezte a vezetést, ami azt jelentette, hogy a b. A folytatásban sem változott a szezon meglepetés csapatának tekinthetünk, hiszen a két feljutó csapatok mellett az Ajka szerezte a legtöbb győzelmet az idei szezonban . A félidő előtt egy Zsolnai góllal már 2-0-ra tudta növelni előnyét a hazai csapat.

26′ perc: – Zsolnai az ellenfél kapuja előtt kb.: tizenhét méterrel kapja a labdát sokat nem bíbelődik a labdával, fordulásból a kapura küldi és a labda a bal alsó sarokban landol, 2-0. A fordulás után a vendég csapat is szerzett egy gólt Máris révén, de ez csak a szépítésre volt elegendő, 2-1. A mérkőzés hátralévő részében nem esett több gól, így a  Békéscsaba az NB II.-es utolsó meccsét vereséggel zárta és így el is dőlt a csapat sorsa, a  következő szezont , nem az NB II.-ben folytatja.

Jeney Gyula: – Nagyot küzdött a Békéscsaba, nekünk pedig feküdt az, hogy az ellenfélnek jönnie és támadnia kellett, így jó néhány helyzet adódott előttünk. Egyszer meginogtunk hátul, amiből szépítettek a vendégek, de azt gondolom, ez benne van, és ennek ellenére jó meccset játszottunk, amelyen kiszolgáltuk a közönségünket., nyilatkozta a FC Ajka vezetőedzője.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia utolsó bajnoki mérkőzésén 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában. A Tisza-parti együttes idei játékát tekintve, megérdemelte volna, hogy dobogón végezzen. A Nyíregyháza a vereség ellenére még reménykedhet a rájátszásban, hogy bent maradjon jövőre  is az NB II.-ben

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZEGED-CSANÁD GA 1–3 (1–1)

Gólszerzők: Novák Cs. (36. – 11-esből), ill. Kundrák (20.), Rácz B. (58.), Bíró B. (83.)

Alekszandar Sztevanovics:

„Gratulálok a csapatomnak, sikerült győzelemmel zárni a bajnokságot, a Nyíregyházának azt kívánom, maradjon bent a másodosztályban., nyilatkozta a Szeged vezetőedzője.

PMFC – Dorogi FC 3-0 (1-0)
Gólszerzők: .: Tóth-Gábor (10.), Szabó (58.), Kocsis (61.)

A Pécs gólzáporos hazai  győzelemmel zárta a bajnokságot, a Dorog ellen és a 7., végzett.

Weitner Ádám: – A korai gól megalapozta a lelkesedést, de… azért hiányoztak a pontos passzok, a szünetben nagyobb intenzitást kértem, ennek köszönhetjük a magabiztos győzelmet.

Gyirmót FC Győr–MTK Budapest 1–2
Szombathelyi Haladás–Diósgyőri VTK 0–2
Soroksár SC–Credobus Mosonmagyaróvár 2–1
Pécsi MFC–Dorogi FC 3–0
ETO FC Győr–Aqvital FC Csákvár 2–2
BFC Siófok–HR-Rent Kozármisleny 1–0
Tiszakécskei LC–Budafoki MTE 1–0
FC Ajka–Békéscsaba 1912 Előre 2–1