OTP BANK LIGA 2022/2023-AS SZEZON 3., FORDULÓ

A hazai labdarúgó-bajnokság 3., fordulójának vasárnapi mérkőzésnapján három mérkőzést játszottak le. A Puskás Akadémia  a  Kisvárda otthonában utazott és 1-1-es döntetlent játszott, a vasárnap esti két nagy rangadó a Budapest Honvéd hazai pályán a Paks csapatát fogadta az első félidő 2-0-ás hazai vezetéssel zárult. A második félidőben két paksi góllal egyenlített ki a vendég Paks csapata, de a hazaiak a 73′, percben Kerezsi révén ismét megszerezte a vezetést, de a Paks a hosszabbításban egyenlített, 3-3.

A Ferencváros a Fehérvár csapatát fogadta és hazai pályán már az első félidőben 3-0-ás előnnyel zárta  a félidőt. A második félidő kiegyenlítetteb csatát eredményezett, de a hosszabbítás első percében még a hazai csapat Boli révén szerzett góllal 4-0-ra győzte le a Fehérvár csapatát.

Ferencváros – MOL Fehérvár 4 – 0 ( 3 – 0 )

Budapest, Groupama Aréna, 9795 néző. Vezeti: Berke B.

Gólszerzők: 14′, Auzqui, 38′, Mercier, 45+2, Traoré, 90+1′ , Boli
Ferencváros: Dibusz – Civic, Thelander (Kovacevic, 25.), Knoester, Pászka – Besic, Vécsei – Auzqui, Mercier, A. Traoré – R. Mmaee

Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

MOL Fehérvár: Kovács D. – Fiola, Stopira, Sabanov – Nego, Bumba, Pinto, Heister – Petrjak, Dárdai – Kodro (Zivzivadze, 35.)

Vezetőedző: Michael Boris