-A Gyirmót az Újpest legyőzésével szerezte meg az első bajnoki győzelmét!

Újpest FC: Banai D.-Kastrati,Koutroumpis, Csongvai Á., Antonov- Mack(Viana 68.p.)- Stieber Z.(Simon K. 46.p.), Mitrovic, Croizet, Beridze(Kone 74.p.)- Tallo

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi A.- Szegi V., Ikic F., Széles I., Zeke M.- Vass Á.- Radics M., Nagy P.(Csonka A. 78.p.), Hajdú Á.- Varga B.(Karacs D. 92.p.), Simon A.(Hasani F. 85.p.)

Vezetőedző: Csertői Aurél

A mérkőzés előtt, melegítenek az újpesti játékosok.

(A mérkőzés előtt, melegítenek az újpesti játékosok.)

-Sárga mezben játszó, Gyirmót kezdte a találkozót. A Szusza Stadion talaját is megtámadta valami, mert  eléggé kopár.

Nem nagy iramban kezdődött a találkozó, Kastrati kiharcolja az első újpesti szögletet.

6′ perc: – Újpesti szöglet, amit  Mitrovic végez el. A befele érkező labdába belefejel egy vendég játékos és ezzel felszabadít.

7′ perc: – Stieber bal oldalon megszökik a tizenhatos előtt beadja a labdát a másik oldalon a bal kapuhoz érkező Koutrompis elől épp csak, hogy a feje felett elszállt a labda.

GÓÓÓL!

11′ perc: Gyirmót támad Nagy Patrik szökteti Varga Barnabást, aki a kapuból kijövő Banai lába között betalál a kapuba, 0-1.

Vezet, a Gyirmót!

Jelen állás szerint ha így marad az eredmény, akkor megelőzi a tabellán az Újpestet, a Gyirmót.

Banai érzésem szerint ebben a gólban jócskán benne volt.

GÓÓÓL!

16′ perc: -Vendég szöglet, amit Nagy Patrik végzi el, a jobb oldalon. A befele érkező labda több vendég játékoson is áthalad, míg végül Szegi elé pattan, aki jobbal az ötös közepéről kilövi Banai kapuját, 0-2

Újabb vendég gól, amire már a hazai szurkolók is füttyülésbe kezdtek és ezzel jelezve, hogy nem tetszik számukra a csapat mutatott játéka.

27′ perc: –Varga megszökik a bal oldalon, két újpesti játékos kíséretében akik hagyják, hogy betörjön a tizenhatoson belülre, a kiérkező Banai mellett, elgurítja a labdát, de Vargát buktatja a kapus, büntető.

A mai mérkőzésen, úgy látszik az újpesti kapus Banai és hátvédsor eldönti a mérkőzést a Gyirmót javára.

GÓÓÓL!

27′ perc: -Varga végzi el a büntetőt , a bal kapufáról pattan be a hálóba a labda, 0-3. Vargának ez volt, a másodi a Gyirmótnak a harmadik.

Az első félidőben Stieber eltalálta a kapufát, de az első félidő lefújásakor már 0-3-al mentek a szünetre a csapatok.

GÓÓÓL!

52′ perc: -A második félidőben Kastrati fejes góllal tudott szépíteni, 1-3. Az újpesti gól után már több gól nem született a találkozón. A Gyirmót megelőzte a lila-fehéreket a tabellán és az már biztos, hogy a 8., forduló végén, az Újpest zárja a bajnoki tabellát.