UEFA EURO 2020

-Olaszország nyerte az Eb-döntőt.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG DÖNTŐ

A labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében Olaszország büntetőkkel 3-2-re győzte le Angliát, a Wembley Stadionban. Olaszország másodjára tudta elhódítani az Európa-bajnoki címet, legutóbb, 1968-ban.

Olaszország – Anglia (0-1,1-1,1-1)  – 11-esekkel 3-2

London, Wembley Stadion, 67 173 néző. Vezette: Kuipers (NED)
Olaszország: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson (Florenzi, 118.) – Barella (Cristante, 54.), Jorginho, Verratti (Locatelli, 96.) – Chiesa (Bernardeschi, 86.), Immobile (D. Berardi, 55.), L. Insigne (Belotti, 91.)

Szövetségi kapitány: Roberto Mancini
Anglia: Pickford – Walker, (Sancho, 120.) Stones, Maguire – Trippier (Saka, 70.), Rice (J. Henderson, 74.; Rashford, 120.), Mount (Grealish, 99.), Phillips, Shaw – Kane, Sterling

Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Bonucci (67.), ill. Shaw (2.)

A mérkőzés alakulása:

Az olasz válogatott ugyanazzal a kezdő 11-el lépett pályára, mint a negyeddöntőben a spanyolok ellen.

A  mérkőzés ellőtt, talán az angol válogatott tűnt esélyesebbnek, de az olasz válogatott is több fogadóirodában esélyesebbnek hoztak ki, de az Academy Medianál is az olaszok voltak, a favoritok. Roberto Mancini együttese fantasztikus menetelést mutatott ezen az EB-n. Az olasz válogatott az „A” csoportban mind a három mérkőzést megnyerve jutott tovább, a legjobb tizenhat közé, ahol Ausztriát legyőzve jutott a  nyolc közé.  Belgium sem tudta megállítani Mancini alakulatot a legjobb nyolc között,  és itt lehetett érezni szerintem, hogy ez az olasz csapat esélyes, hogy az idei Eb-döntőbe kerüljön. Majd következtek a spanyolok ahol Luis Enriqu úgy tűnt jó taktikát talált az olaszok ellen, de büntetőkkel mégis az olaszok jutottak tovább a döntőbe.

A mérkőzést az angolok kezdték jobban, sőt a második percben már Shaw  révén a vezetést is megszerezték.

GÓÓÓL!

2. perc: Angol támadás amiben H.Kane a felezővonalnál passzol jobbra, K.Trippiernek, aki egyből átíveli a labdát a másik oldalra ahol már az ellenfél ötösére érkezik Shaw aki nem habozik külsővel megküldi a labdát ami megpattanva Donnarumma  mellett, az olasz hálóban köt ki, 0-1.

Vezet Anglia egy érdekes, de szép találattal.

Itt kezdett érdekessé válni a találkozó!

A mérkőzés iramát tekintve a gól jót tett a játéknak, de nagy helyzet nem alakult ki és az első félidő végén, az angol válogatott mehetett jobb kedvel pihenőre.

A második félidőben sokkal több statisztikai adat már az olasz fölényt mutatta, de gólt nem sikerült szerezniük, az olaszoknak. A 67. percben viszont egy olasz szögletet követően az olasz válogatott megszerezte, az  első gólját a döntőben és ezzel kiegyenlítette a találkozót.

GÓÓÓL!

68. perc Jobb oldali olasz szöglet az angol térfélen. Több olasz játékos fején, lábán átmegy a labda, de amikor Bonucci közvetlen közelről bal lábával bepiszkálja a labdát a kapuba, védhetetlen, 1-1.

Olaszország Bonucci góljával kiegyenlít a döntőben.

A rendes játékidőben több gól nem esett, sőt a hosszabbításban sem, így jöttek a büntetőrúgások, amiben az olaszok jobbak voltak, 3-2-re győztek és ezzel a győzelemmel az olaszok 1968 után ismét megszerezték az Európa-bajnoki címet.