UEFA EURO 2020

Az Európa-bajnokság 3. napján, a „C”, csoport csapatai is bemutatkoztak a tornán. Elsőként a sógorok,  az Észek-Macedón Eb-újonc ellen biztosították be a győzelmet. Az eredményt nézve, azt gondolná az ember könnyű mérkőzés volt, de a mérkőzést nézve ez koránt sem így történt. Az első félidőben két találat született, amin a csapatok megosztoztak.

Ausztria már a huszadik perc végén vezettek 1-0-ra, de nem esett össze a macedón válogatott, az osztrák vezető gól után tíz percre egyenlíteni tudtak.

A második félidőben próbálta magát tartani a macedón válogatott, de egy osztrák helyzet után Gregoritsch , a 78. percben betalált a macedón kapuba és ismét a sógoroknál volt, az előny. A második gól lendületet adott az osztrák válogatottnak és a rendes játékidő lejárta előtt, Arnautovic révén megszerezte a harmadik osztrák gólt, ami a győzelmet is jelentette számukra. Az Észak-Macedónia első Eb-szereplésén kikapott, de megszerezte első Eb-gólját.

Labdarúgó Európa-bajnokság „C”-csoport, 1. forduló:

Ausztria – Észak -Macedónia 3-1 (1-1)

Bukarest, Nemzeti Aréna,  Vezette: Ekberg (svéd)
Ausztria: Bachmann – Lainer, Dragovic (Lienhart, a szünetben), Hinteregger, Ulmer – Baumgartner (Gregoritsch, 58.), Laimer (Baumgartlinger, 90+3.), X. Schlager (Ilsanker, 90+4.), Alaba – Sabitzer – Kalajdzic (Arnautovic, 59.). Szövetségi kapitány: Franco Foda
Észak-Macedónia: Dimitrievszki – B. Nikolov (Bejtulai, 63.), Sz. Risztovszki, Velkovszki, Muszliu (M. Risztovszki, 86.), Alioszki – Bardi (Tricskovszki, 82.), Ademi, Elmasz – Pandev, Trajkovszki (Kosztadinov, 63.). Szövetségi kapitány: Igor Angelovszki
Gólszerző: Lainer (18.), Gregoritsch (78.), Arnautovic (89.), ill. Pandev (28.)

Ausztria                                    CSAPAT STATISZTIKÁI                             Észak-Macedónia

6                                                   Kapura lövés                                                2

63%                                            Labdabirtoklás                                            37%

556                                             Passzok                                                            333

13                                                Szabálytalanságok                                      16

1                                                   Sárga lap                                                          2

4                                                 Szöglet                                                               0

A csoport rangadóján , Hollandia vívott nagy csatát az Ukrajna ellen. Egy jó mérkőzést láthattunk, de a második félidő volt, az ami a futballban is érdekessé tette a találkozót. A második félidőben öt gólt láthattunk, és igencsak fordulatos, és izgalmas végjátékot láthattunk. A találkozó első félidejében az első tíz perces holland rohamot leszámítva sok mindent nem kellett jegyzetelni. A második félidő első tíz percében viszont elkezdődött a gólpirítás, a mérkőzés első találatát, a holland csapat szerezte meg.

⚽️GÓÓÓL!

52. perc Holland  támadás során, Dumfries a jobb szélen beadja a labdát középre, a labda elmegy a középen érkező Weghorst mellet, a kapus vetődve kiöklözi az ötös előtt, a labda a tizenhatoson berohanó Wijnaldum bal lábbal lendületből be varja a bal felső sarokba a labdát, 1-0.

Vezet Hollandia, a csapatkapitány góljával! Holland csapatnak lendületet adott a megszerzett gól.

⚽️GÓÓÓL!

59. perc: Dumfries a jobb szélen elsurran és már az ellenfél tizenhatosán belül kicselez egy ukrán hátvédet, ekkor a megpattanó labda az érkező Weghorst  elé pattan, aki a jobb lábával fél fordulattal belövi a labdát a kapuba, 2-0.

Már kettő góllal vezet, Hollandia!

⚽️GÓÓÓL!

75. perc Jarmolenko  a hollandok jobb oldalán poroszkál a labdával , majd befelé passzol társának, aki visszapasszolja a labdát aki egy kicsit még illeg-billeg a labdával, majd kb.: huszonötről olyat pirít a labdába, hogy ezt nem csak a társai, de az egész holland csapat csak sasolni tudott, és közben a labda bemozdult a kapuba, arról nem kaptam infót,hogy az ott esetleg lakó pókokkal, mi történ a becsapódás során, 2-1.

Bődületes szép gól rúgott, Jarmolenko!

GÓÓÓL!

78. perc : De Roon faltolja, Jaremcsukot, az ukránok elvégzik a büntetőt a befele érkező labdába Jaremcsuk belefejel és a labda a holland kapuban landol, 2-2.

Kiegyenlít Ukrajna , igen komoly lett a mérkőzés ezzel a góllal!

⚽️GÓÓÓL!
A találkozó utolsó tíz percében azt gondoltuk volna, már nem esik gól, amikor is a 85. percben , egy holland beadás után, Dumfries  fejes gólja  nem csak a vezetést jelentette a holland válogatott számára, hanem a győzelmet is.

Hollandia – Ukrajna 3-2 ( 0-0)

Amszterdam, Johan Cruljff Aréna, V: Brych F.(GER)

Labdarúgó Európa-bajnokság, „C” -csoport, 1. forduló:

Hollandia – Ukrajna 3-2 (0-0)

Amszterdam, Johan C. Aréna, Vezette:  Brych F.(GER)
Hollandia: Stekelenburg – Dumfries, Timber , De Vrij, Blind (Aké, 64.), Van Aanholt,  De Roon, Wijnaldum, F. de Jong – Weghorst, Depay.

Vezetőedző: Frank de Boer
Ukrajna: Buscsan – O. Karavajev, Zabarnij, Matvijenko, Mikolenko – Zincsenko – Jarmolenko, Szidorcsuk, Malinovszkij, Zubkov, (Marlos,  Jaremcsuk.

Vezetőedző: Andrij Sevcsenko
Gólszerző: Wijnaldum (52.), Weghorst (59.), Dumfries (85.), ill. Jarmolenko (75.), Jaremcsuk (79.)

Hollandia                                              CSAPAT STATISZTIKÁI                     Ukrajna

8                                                Szabálytalanságok                                        8

0                                                  Sárga lap                                                          1

Borítókép: (Fotó: Christopher Lee – UEFA / UEFA a Getty Images-en keresztül)