U17-ES Európa-bajnokság selejtező, csoportmérkőzés:

Jól kezdte az U17-es magyar válogatott az Európa-bajnokság selejtező, csoportkörének első mérkőzését, Észtország ellen. A találkozó első perceiben dominánsabban kezdte a találkozót a hazai csapat és az észtek a nagy nyomást és többször csak szabálytalanul tudták megállítani a magyar válogatott játékosait. A 17′ percben az észtek hátvédje saját tizenhatosán belül, szabálytalanul szerelte a  magyar játékost, a játékvezető a büntető pontra mutatott. A büntetőt Szűcs Tamás értékesítette, 1-0.

Vezetünk!

A folytatásban is tovább támadtak a mieink és ennek a kilátogató családtagok mellett, a közönség is nagyon örült . A folytatásban a lefújás előtt még egy magyar gól született és így az első félidőt, 2-0-ás magyar előnnyel zárult. A második félidő is jól kezdődött egy magyar támadás során Lisztes Krisztián az 53′, percben talált be az észt kapuba, 3-0.

Folytatás később…..

Magyarország – Észtország    3-0 (2-0)

Telki, 400 néző, V: Levy Snir (ISR), Asszisztensek : Talis R.(ISR), Uyarcan (TUR)

Magyarország: Pécsi Ármin, Bodnár János, Kovács Patrik, Szabó T.(C), Boros Zs., Csatári S., Lisztes K., Barkóczi B., Szűcs T., Menyhárt B., Kokovai Cs.,

Cserék: Bánfalvi G., Kómlósi B., Kráz T., Nagy Mihály D., Mihály B., Kovács K., Pintér M., Klausz Gábor M., Pócs B.,

Vezetőedző: Szélesi Zoltán

Észtország: Pareiko D.(GK), Sepp M., Kält K., Alterberg A., Hölm O., Kriis K., Volossatov A., Öunapuu E., Nikola O., Mustmaa K., Kolobov M.,

Cserék: Pürg G., Pedmanson, Kardava R., Soo S., Jepihhin D., Pajo T., Vendelin T., Öunpuu L., Dikajev E.,

Vezetőedző: Pärnpuu Marko

Gólszerző: 17′ Szűcs Tamás (11-esből),44′ Barkóczi Balázs, 53′ Lisztes Krisztián

– Gratulálok a csapatnak, mert végig kézben tartottuk a mérkőzést, a játékosok betartották, amit kértünk tőlük, taktikusan, fegyelmezetten futballoztak. Az eredmény hűen tükrözi a játék képét, ma ennyivel jobbak voltunk az ellenfélnél. Egy lépéssel közelebb kerültünk a célunkhoz, de a továbbjutás kiharcolásához még sokat kell tennünk, hiszen két jóval nehezebb mérkőzés vár ránk a folytatásban – értékelt a mérkőzés után Szélesi Zoltán.