Kikapott a királyi alakulat, két angol csapat a BL-döntőben.

CHELSEA (angol)–REAL MADRID (spanyol) 2–0 (1–0)
 Stamford Bridge, zárt kapuk mögött. Vezette: Orsato (olasz)
CHELSEA: É. Mendy(K) – A. Christensen, Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta (C)(R. James, 89.), Jorginho, Kanté, Chilwell – Mount (Zijes, 89.), Havertz (Giroud, 90+4.) – Werner (Pulisic, 67.)

Menedzser: Thomas Tuchel

REAL MADRID: Courtois – Nacho, Éder Militao, Sergio Ramos, F. Mendy (F. Valverde, 63.) – Modric, Casemiro (Rodrygo, 76.), Kroos – Vinícius Júnior (Asensio, 63.), Benzema, E. Hazard (Mariano Díaz, 89.).

Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Werner (28.), Mount (85.)

Az elődöntő első mérkőzését Madridban rendezték, akkor 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó. A visszavágót nagyobb esélyesként várhatta az angol csapat, számukra  már a  gól nélküli iksz is elegendő, a továbbjutást illetően.

A mérkőzés alakulása:

A mérkőzést a vendég madridi csapat kezdte. Az első percekben igazán nem beszélhettünk támadás kialakításáról egyik csapat részéről sem. Az érződött, hogy a madridi csapatnak kell támadnia, hogy gólt szerezzen, és azzal a továbbjutás meglegyen a csapat számára.

11. perc Madridi támadás az ellenfél kapuja előtt. Több passzos érintéssekkel tartja magánál a vendég csapat a labdát a bal oldalon. Modric , Kroos összjáték után  Kroos jobb lábbal belebikáz a labdába, de Mendy biztosan védte a vendég csapat első távoli lövését.

18. perc  Ben Chilwell centerezett, de Timo Werner  lesről érkezett, így a német találata nem ért.

ELSŐ MADRIDI LÖVÉS!

26. PERC Modric passzol Casemironak az ellenfél tizenhatosa előtt ő előreadja a labdát, Benzemanak,  aki fordulásból a tizenhatos vonalánál el lövi a labdát, de Mendy  jól helyezkedett, a jobb kapu sarkába érkező labdára vetődve tudta kiöklözni.

SZÉP MADRIDI LÖVÉS, ÉS SZÉP VÉDÉS MENDYTŐL!

28. perc GÓÓÓL!

– Chelsea hátvédek próbálják előre csalogatni a madridi vonalat és  megindítani egy támadást. Christensen a felezővonalnál passzol , Kanténak aki előretör a tizenhatos középvonala felé, majd jobbra passzol Havertznek aki látja, hogy ellőtte kirohan Courtois,  Havertz bal lábával még bele tud piszkálni a labdába és a labda Courtois  felett száll a kapu felé, de  a labda  a kapufán landolva visszapattan, amire az érkező Werner  felugorva befejeli a labdát a kapuba, 1-0.

VALLJUK BE SZÉP GÓL, DE A REAL MADRID HÁTVÉDSORA NAGYOT HIBÁZOTT!

Érthetetlen, hogy Militao áll, mint ……az a bizonyos a lakodalomban és nézi, hogy az érkező Werner befejeli a labdát.

Az első félidőben nem esett több gól, a második félidő hajrájában, a Chelsea még egy gólt tudott szerezni a lefújás előtt, így bebiztosította a döntőbe való  továbbjutást. A Chelsea 3-1-es összesítéssel jutott a BL-döntőbe, ahol a szintén angol csapat, a  Manchester City lesz az ellenfele.

DÖNTŐ
2021. május 29., Isztambul (Törökország), Atatürk Olimpiai Stadion
Manchester City (angol)–Chelsea (angol)

„Megérdemelten jutott tovább a Chelsea. Harcoltunk, de megérdemelten nyert az ellenfél. Mindenki teljesen egészséges volt a csapatban, aki ma lehetőséget kapott. Büszke vagyok a játékosokra, megpróbáltunk mindent, egy lépésre voltunk a finálétól. A Chelsea nagyszerűen futballozott, csak gratulálhatunk. Sokkal jobban kell támadnunk, nem voltak tiszta helyzeteink, míg az ellenfélnek több is volt, de ilyen a futball. Most kicsit pihenünk, aztán a bajnokságra kell koncentrálnunk. Természetesen nem vagyunk boldogok, de nem is lehetünk egy vesztes elődöntő után. Nehéz elfogadni a vereséget, de holnap újra az edzőpályán dolgozunk majd a sikerért” – mondta Zinedine Zidane