Zsíros Tibor K&H férfi kosárlabda magyar kupa.

– Nem jutott be a Szedeák az elődöntőbe.

• Jól kezdett a magyar kupa negyeddöntőjében a Naturtex csapata és az első negyedet négy ponttal hozta is, a folytatásban viszont a Tisza-parti csapatnak megítélt büntető is kimaradt, a másik oldalon viszont sorra minden bejött és egyre magabiztosabb  DEAC szép lassan egyre nagyobb különbséget szerzett a szegediekkel szemben. A nagyszünet után még kitudott egyenlíteni a szegedi csapat 52-52-re , de ezután már megtört a lendület és ezt a DEAC kihasználva a harmadik negyedre kilenc ponttal lógott meg. A Szeged küzdött az utolsó negyedben, de itt már több meghatározó szegedi játékosra sem tudott Szekulovics mester számítani, köztük  Kerpel-Fronius Balázsra sem a negyedik negyedben három ponttal többet dobott a Szedeák csapata, ami a szépítésre volt, csak elég és a hétpontos különbség lett a végére, 87-80-ra nyert a negyeddöntőben a DEAC, és bejutott az elődöntőbe a szeged így búcsúzott a magyar kupából, a Naturtex-SZTE-Szedeák számára  a rájátszás következik.

CIKK/SZAMY

DEAC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 87–80 (16–20, 27–19, 25–20, 19–21)

Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Nagy V., Boros T.
DEAC: MOODY 10/3, Somogyi 8, Polyák 3/3, Hines 9/3, Tóth Á. 10. Csere: MOLNÁR M. 7, DRENOVAC 23/3, Guyton 9/3, R. Moore 8/6. Edző: Kovács Adrián
SZEDEÁK: GOVENS 25/6, Kerpel-Fronius G., BROWN 26/9, Dzseletovics 3, DICKEY 12. Csere: Bognár 7/3, Keller I. 5/3, Kerpel-Fronius B. 2, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–6. 8. p.: 11–14. 10. p.: 13–18. 13. p.: 25–26. 15. p.: 32–30. 17. p.: 37–32. 25. p.: 52–52. 28. p.: 66–52. 33. p.: 70–63. 36. p.: 80–66. 38. p.: 82–75
Kipontozódott: Dzseletovics (30. p.), Kerpel-Fronius B. (33. p.), R. Moore (39. p.)

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK:

Kovács Adrián:
– Küzdés, energiabefektetés és intenzitás terén mindkét együttes jelesre vizsgázott. Rengeteg hiba, eladott labdák, sok második esély és gyors indításos kosarak jellemezték a mérkőzést, látványos játékot hozott a találkozó. Nekünk több lehetőségünk volt rotálni a csapatot, de jó kosárlabdát mutatott be az ellenfél, mindig élmény ellene játszani, nagyon szimpatikus.

Szrecsko Szekulovics: – Elismerésem mindkét csapatnak, nagyon nehéz mérkőzést nyert meg a DEAC. A miénk kis klub, a Magyar Kupa nyolcas döntőjében szerepelni nagy dolog, hosszú ideje nem játszottunk ilyen meccset. Megtanultuk a leckét, tizennégy kihagyott büntető és tizennyolc eladott labda túl sok, nem fér bele ilyen ellenféllel szemben. Normális, hogy hibázunk, dolgozunk tovább, büszke vagyok erre az idényre!

Fotó/Szokodi L.

Zsíros Tibor K&H férfi kosárlabda magyar kupa, negyeddöntő, eredmények:

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–PVSK-VEOLIA 96–69 (26–12, 21–16, 22–19, 27–22)

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 66–67 (17–16, 21–14, 12–20, 16–17)

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 86–80 (27–14, 16–21, 21–19, 22–26)