NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, BUNDESLIGA, 1., FORDULÓ

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELEMRE!

• Mint arról, már beszámoltam a Bayern München csapata a német labdarúgó-bajnokság , Bundesliga első fordulójában, a Werder Bremen otthonában aratott 4-0-ás győzelemmel kezdte az idei bajnoki szezont. A mérkőzésen Sané révén, már a 4., percben megszerezte a vezetést a német bajnok.

GÓÓÓL!

4′ : Egy Bayern labdaszerzést követően Harry Kane a felezővonalnál indította  Sanét, aki az ellenfél kapujáig végig randalírozott, majd a kapus mellett, a bal oldalra lőtt, 0-1. Sané szerezte meg a Bayern szezon első gólját, az új drága szerzemény H.Kane gólpasszal kezdte a Bayern-korszakát.

74′ : – A.Davis a bal oldalon megszökik, majd középre passzol, érkezik Harry Kane aki pár métert még szalad a labdával majd, a tizenhatos vonalánál , majd a kapus mellett a bal alsó sarokba gurítja a labdát, amelyik immáron , másodjára pörög a brémaiak hálójában, 0 – 2. Harry Kane gólpassz után góllal is bemutatkozott. Bravó!!

90′ : – A mérkőzés utolsó percében , kavarodás alakul ki a hazaiak tizenhatosán belül. Choupo-Moting passzára Müller érkezik, aki nem volt lesen, majd visszapasszol Sanénak aki nem hibázik , középről a kapus mellett, a kapuba tessékeli a labdát, 0-3. Ha ez a formáció ilyen hatékony lesz a bajnokságban, akkor idén a BL-ben is felköthetik azt a bizonyost az ellenfelek. Sané megszerezte második gólját.

90+4′ : – A játékvezető négy percet hosszabbított. A csereként beállt Tel Davis visszagurított labdájára csap le csapattársa , M. Tel, aki két hátvéd között kibombázza a bal alsó sarkot, ezt Pavlenka nem tudta védeni, 0-4. A Bayern jól kezdte a bajnoki szezont, két Sané gól, a drága újonc H.Kane gól, gólpassza fenomenális bemutatkozás volt, és ne felejtsük el, a mindössze tizennyolcéves M.Tel pazar lövését sem.

Thomas Tuchel:

„Nagyon stabil, nagyon jó mérkőzést játszottunk ma Werder Bremen ellen. Nem voltak, kihagyásaink , sem a koncentráció és az energiát tekintve. Csináltuk a dolgunkat. Úgy gondolom, hogy minannyian jól dolgoztunk az egész mérkőzést tekintve. Ez egy jó első lépés volt, a szezon folytatásához.”, nyilatkozta a szakember

Harry Kane

Fotó/ Szokodi László ( Harry Kane , a Bayern München játékosa.)

-„Nagy készülődés előzte meg a meccset, én is nagyon vártam, hogy játszhassak. Jól kezdtünk a korai góllal, de nehéz meccs volt, remek lehetőségeket alakítottunk ki, azonban hiányzott a lezárás. A második félidőben kijöttek, és 5-10 percig komoly gondot okoztak nekünk. Nyugodtak maradtunk, és aztán sikerült megszereznem a második gólt majd a végén újabb két góllal biztosítottuk be a sikert. Alig várom a folytatást.”

Nagyszerű volt a hangulat. A szurkolók mindkét oldalon hihetetlenek voltak az egész meccsen. Nagyon más volt, mint a Premier League légköre, amit eddig tapasztaltam. Hatalmas élmény volt így futballozni, és örülök, hogy győzelemmel távoztunk” – tette hozzá a szurkolókról.

Werder Bremen – Bayern München 0 – 4 ( 0 – 1 )

Bremen , Weserstadion, 42100 néző, Bremen , V.: Felix Zwayer (Berlin)

Gólszerzők: 4′, 90′, L.Sané, 74′, H.Kane,90+4′,  M. Tel

W.Bremen: J. Pavlenka (GK), M.Friedl, M.Veljkovic, A.Pieper, S.Lynen, M. Weiser, A. Jung, J. Stage, L. Bittencourt, M. Ducksch, N. Fuellkrug,

Vezetőedző: O. Werner

Bayern M.: S. Ulreich (GK), N.Mazraoui, D. Upamecano, Kim Min-Jae, A.Davies, L.Goretzka, J. Kimmich, K. Coman, J. Musiala, L. Sané, H. Kane

Vezetőedző: T. Tuchel

Werder Bremen–Bayern München 0-4