OSC, lehengerelte a Debrecent, a Szeged az utolsó negyedben kapitulált, a Szentes ellen.

BENU Magyar Kupa, első forduló, 1. nap:

Szegeden is elkezdődött a Magyar Kupasorozat, a négy helyszín egyike Szeged, ahol az OSC, Debrecen, Szentes , és a hazai Szeged csapatai játszanak két napon keresztül egymás ellen. A szombati nyitómérkőzés, az OSC – Debrecen találkozóval kezdődött. Az OSC csapata az első negyedtől kezdve uralta a mérkőzést és a kilátogató pár néző részére parádés gólokat mutatott be. A végeredmény: 14-4 -el zárult az OSC javára. A másik mérkőzés a Szentes – Szeged már nagyobb csatában telt. a Két csapat pár héttel ezelőtt már játszott barátságos mérkőzést a szegedi Sportuszodában, de akkor annak a mérkőzésnek inkább csak a vírus utáni első „pancsolásos vízilabdázás ” volt. Most izgalmas negyedeket láthattunk és az utolsó negyed előtt, Szabó Zoltán, a szegedi csapat vezetőedzője, azt mondta a játékosainak, „Az nyeri meg a mérkőzést, aki jobban akarja!” Az utolsó negyedet elvesztette a Szeged csapata és 9-15-re kapott ki a Szentes csapatától.

Pellei Csaba, a  Szentes csapatának vezetőedzőjének értékelése:

Arra törekedtünk, hogy legyen tartásunk, ez sikerült, keressük mindenkinek a legjobb pozíciót a vízben. Jó meccset játszottunk, az eredmény másodlagos, de örülök a győzelemnek.

Eredmények:

A csoport (Szeged)

Július 25., szombat

10.00 DebrecenOSC 4:14 (2:3, 0:2, 1:6, 1:3)
G.: Macsi M. 2, Krasznai, Nagy N., ill. Erdélyi 4, Manhercz K. 3, Bunsdschuh, Burián, Salamon 2-2, Csacsovszky E.

11.30 SzentesSzeged 14:9 (4:2, 3:2, 0:3, 7:2)
G.: Lajkó 4, Pellei K. 3, Fülöp B. 2, Kókai, Vörös V., Pellei F., Somogyi B., Takács J., ill. Sánta, Tóth Gy., Palotás, Baj 2-2, Boros T.

Szentes-Debrecen 10:9 (3:2, 2:1, 1:3, 4:3)
G.: Garancsy 6, Hegedűs 2, Lajkó, Fülöp B., ill. Süveges 3, Macsi M. 2, Macsi P., Stefanidesz, Pethe, Oltean

17.30 Szeged-OSC 4:17 (1:3, 1:5, 2:4, 0:5)
G.: Somlai, Baj 2-2, ill. Manhercz K., Salamon, Dala D. 3-3, Tóth M. 2, Csacsovszky E., Erdélyi, Hárai, Várnai, Tóth K., Bognár

B csoport (Kaposvár)

BVSC-Szolnok 7:9 (3:2, 1:2, 2:0, 1:5)

Kaposvár-UVSE 10:13 (2:3, 3:3, 5:5, 0:2)
G.: Langiewicz 3, Vékony Á., Mijic 2-2, Dobos D., Horváth Á., Jajcinovics, ill. Bencz 4, Vámosi, Belényesi 2-2, Kardos A., Szieben, Hegedűs Cs., Vigvári Vince, Molnár E.

C csoport:

10.00 KSI-Miskolc 9:16 (0:2, 3:6, 4:4, 2:4)
G.: Hajdu A. 4, Dubinák 2, Tóth B., Gábor L., Nagy Á., ill. Magyar M. 5, Biros B. 4, Seman, Vismeg Zs. 2-2, Lukács Á., Sisán, Tamir Fried

11.30 FTC-Pécs 25:5 (5:2, 6:1, 6:1, 8:1)
G.: Fekete G. 5, Német T., Vigvári Vendel, Jaksics 3-3, Jansik Sz., Vámos, Nyíri B., Funtulisz 2-2, Kállay, Szabó II. B., Constantin-Bicari, ill. Turnai A., Rakonjac 2-2, Kolozsi

KSI-FTC 7:22 (2:6, 1:5, 2:4, 2:7)
G.: Hajdu A., Pető A., Dubinák 2-2, Némethy, ill. Vigvári Vendel 5, Jansik Sz., Kállay, Funtulisz 3-3, Vámos, Mezei, Jaksics 2-2, Nyíri B., Conastantin-Bicari

Miskolc-Pécs 13:13 (5:4, 2:5, 3:3, 3:1)
G.: Berki R., Magyar M., Seman, Vismeg Zs. 2-2, Hornyák, Biros B., Lukács Á., Vismeg B., Sisán, ill. Csaba M. 4, Kolozsi, Turnai A., Rakonjac 2-2, Lihotzky D., Palatinus, Gaszt R.

D csoport (Tatabánya)

14.45 Eger-Tatabánya 16:9 (6:2, 3:2, 4:2, 3:3)
G.: Baksa B. 4, Török B. 3, Lőrincz B., Murisics 2-2, Telegdy, Sántavy, Szalai, Rádli, Szőke Á., ill. Keresztúri, Korbán, Mladoniczky 2-2, Szőke, Márkus, Tanczer

Vasas-Honvéd 9:6 (1:0, 3:3, 5:1, 0:2)
G.: Bátori, Vadovics V., Drasko Brguljan 2-2, Bedő, Szatmári, Rangyelovics, ill. Decker Á. 2, Simon R., Fejős, Hosnyánszky, Ekler B.