– Két magyar érem a világkupa első napján!

A szegedi kajak- kenu világkupa első napján a para számokban már a délelőtt folyamán rendeztek döntőket. A magyar egység két számban is érmet szerzett. Molnárné Tóth Julianna a VL3-as kategóriában másodikként ért célba, míg Juhász Tamás a VL2-es versenyben harmadik lett 200 méteren.

Fotó/SZAMY ( A képen Juhász Tamás 3. helyezett  látható jobbról az első)

Nagy harc van kialakulóban K-1 1000 méteren. Varga Ádám, Kopasz Bálint mellett a spanyol Fernando Pimenta is saját futamukat megnyerve kerültek, a szombati döntőbe. A középdöntőbe jutottak C-1 500-on Zombori Dominik, Szőke Attila (4.) és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (5.) kenupárosaink.

Fotó/SZAMY

C–1 500-on, valamint a Zombori Dominik, Szőke Attila (4.) és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (5.) kenupárosnak szintén 500-on. Kajak egyes fél kilométeren Kopasz másodikként, Birkás Balázs pedig negyedikként ért célba, de ebben a számban az első hely is csupán a középfutamos folytatásra volt elég. K- 1 250 méteren Kopasz Bálint 2., míg Birkás Balázs 4. helyen jutott tovább a középdöntőbe. Férfi C-1 1000 méteren Bodonyi András nagyot küzdve 0.33 századdal maradt le az egyenesági döntőbejutásról,  így a középdöntőben harcolhatja ki a döntőbe jutást.