FRANCIA LABDARÚGÓ -BAJNOKSÁG LIGUE 1., 31., FORDULÓ

• A francia labdarúgó bajnokság, Ligue 1. , 31., fordulójában a fővárosi PSG csapata , hazai pályán a Parc des Princes Stadionban fogadta azt a Lens csapatát, amelyik hét meccs óta veretlen ( 5 győzelem, 2 döntetlen), és a bajnoki tabellán a PSG mögött a második helyét foglalja el. A mérkőzés első „szisszenése”, sajnálatos módon, nem egy szép jelenetről szólt, hanem ,  S.Abdul Samed belépőjéről , aki A.Hakimit becsúszva rúgta fel, és ezt a játékvezető azonnal piros lappal díjazta, teszem hozzá, jogosan!
  • Ez után elkezdődött a PSG-gólgyártás. Az első gólt a „Kis Kedvenc”, K.Mbappé szerezte.  Egy L.Messi passz után, Mbappé, fordulásból rúgta a kapura a labdát és az beporoszkált a kapuba a helyére, 1-0. Ezt követően, még Vitinha, és L.Messi is betalált a Lens kapujába, az első félidőben. A második félidőben több PSG helyzet mellett, a vendégeknek is akadt helyzetük, amiből egyet gólra is tudtak váltani, 3-1. Ez után, már több gól nem született a mérkőzésen , a fővárosiak visszavágtak , a jan. 1-i Lens otthonában elszenvedett vereségért.

Cikk/ Szokodi László

PSG – RC Lens 3 – 1 ( 3-0 )

Párizs, Parc des Princes Stadion, V: Willy D.

Piros lap: 19′, S.Abdul Samed

Gólszerző: 31′, K.Mbappé, 37′, Vitinha, 40′, L.Messi, ill., 60′, P.Frankowski ,(11-esből),

PSG: G.Donnarumma (GK), Marquinhos, S.Ramos, D.Pereira, A.Hakimi, C.Soler, Fabián Ruiz, Nuno Mendes, L.Messi, K.Mbappé

Vezetőedző: C. Galtier

Lens: B.Samba (GK), J.Gradit, K.Danso, F.Medina, D.Machado, S.Fofana, S.Abdul S., P.Frankowski, A.Thomasson, A.Fulgini, L.Openda

Vezetőedző: F.Haise