– Idegenben győzte le a Szeged, a Kaposvárt.

• A tavaly még élvonalban szereplő Kaposvári Rákóczi FC egy ponttal előzte meg a forduló előtt a
    Szegedet. A hazaiaknak 15, a vendégeknek 14 pontot sikerült gyűjteniük 12 fordulóban. A kékfeketék
    hétközben is pályára léptek a Gyirmót ellen egy elhalasztott találkozó pótlására került sor szerdán.
    Sérültek, kezdők, cserék
    Tóth Gábor és Germán Tamás továbbra sem áll Dobos Barna rendelkezésére, a többiek egészségesek
    és a vírustesztek is negatív eredményt hoztak.

Kaposvári Rákóczi FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1:2

Merkantil Bank Liga NB II. 13. forduló, Kaposvári Rákóczi Stadion 540 néző, játékvezető: Horváth
Tibor (80. perctől Sipos Tamás), gólszerzők: Simon Ádám61’ , Varjas Zoltán ög. 66’ , illetve Balázs Zsolt
11-esből 93’.

Kaposvári Rákóczi FC : Pogacsics (K), – Vachtler, Nagy J., Szakály (CSK), Szabó, Varjas, Andric, Szarka,
Gál, Nagy T., Balázs
vezetőedző: Várhidi Péter

Szeged-Csanád G.A.: Varga B. (K)., – Ódor, Szilvási, Oláh, Dobos, Mohl, Varga Sz., Simon, Deák, Kóródi,
Jovanovic (csk). Cserék: Takács J. (K), Ásványi (K), Bitó, Pejovic, Grumic, Gajdos, Moga, Kárász, Takács
T., Rózsahegyi, Gréczi.
vezetőedző: Dr. Dobos Barna

A mérkőzés alakulása:
-Az első félidő komoly fizikai és taktikai csatát hozott kevés igazi helyzettel. Varga Bencének akadt
több dolga: a 10. percben egy hazai szöglet után Szakra Ákos fejese a kapufán csattant, a
megpattanót kellett védenie. Később Balázs Zsolt még kétszer eljutott a lövésig, de Varga mindkét
esetben magabiztosan védett. A Szeged legnagyobb helyzete az első félidő hajárjában egy
szabadrúgásból adódott: Jovanovic beívelése után Simon csúsztatta a hosszú sarok felé a labdát, ahol
Deák érkezett és közvetlen közelről begyötörte a labdát, ám a játékvezető már lest látott. Így 0:0-val
vonultak a szünetre a csapatok.

A második játékrészre azonban egy „új” Szeged jött ki. Sokkal veszélyesebb volt a kapura a vendég
együttes. Varga és Mohl is eltalálta a kaput az első 10 percben. A 61. percben góllá érett a fölény:
Dobos Áron szerzett labdát a jobb oldalon és harcosan beadta középre, ahol SIMON ÁDÁM erővel a
léc alá küldte a vezető szegedi találatot, első gólját szerezte a bajnokságban szegedi színekben. 0:1.
Simon Ádámot, gólja után le is kellett cserélni sérülés miatt, Gajdos Zsolt állt be helyette.
Az előny után sem állt le a Szeged-Csanád GA és előbb Kóródi állt közel a gólszerzéshez, de azt még
szögletre tolta Pogacsics, a 66. percben viszont már ő is tehetetlen volt: Dobos második gólpasszát
adta, ezúttal Varjasnak, aki közelről nagy erővel lőtt saját kapujába 0:2.

A játékvezető a hajrára lesérült, így Horváth Tibor helyére a 80. percben beállt Sipos Tamás, akinek
maradt még fontos szerep: az 5 perces hosszabbításban Szilvási Péter szabálytalankodott Szarkával,
amiért büntetőt ítélt. A 11-est Balázs Zsolt váltotta gólra és ezzel ki is alakult a 2:1-es vendég siker.

A Szeged-Cs.G.A. vezetőedzőjének értékelése:

”Nagyon taktikusan, fegyelmezetten és jól játszottunk. Örülünk ennek a
győzelemnek. Azon még azért van mit javítanunk, hogy a mérkőzés hajrájában ne kövessünk el olyan
hibákat, mint ma, persze ehhez hozzátartozik, hogy az ellenfél is nagyobb létszámot mozgatott meg a
mérkőzés végén a kapunk előtt, de ezt ettől függetlenül meg kell tudnunk oldani a jövőben, ahhoz,
hogy lépdeljünk felfelé a tabellán. Folyamatosabb volt a támadójátékunk ezen dolgoztunk, örülök,
hogy most már ebből is több látszott. Ezt kell tovább fejleszteni.”-nyilatkozta Dr.Dobos Barna

A Szeged-Csanád Grosics Akadémiára újabb idegenbeli mérkőzés vár, szerdán 12:30-tól. A MOL
Magyar Kupában a 64 között az NB III-as III. kerületi TVE ellen, a fővárosban.