OTP BANK LIGA 29., FORDULÓ

„ERŐ A LÁBBAN, ÉRZÉS A SZÍVBEN!”

Így lehetne tömören összefoglalni, milyen is volt, az  OTP BANK Liga 29. fordulója.  A  legnagyobb meglepetés, hogy a Ferencváros csapata idegenben gól nélküli döntetlent ért el a Paks otthonában és a Puskás Akadémia hazai pályán tudott győzni az MTK ellen, így még ebben a fordulóban nem hirdethettünk bajnokot.

Kisvárda Master Good–Ferencvárosi TC 0–0

Fotó/Szokodi L.

– Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni a mérkőzést. A ma mutatott játékunk alapján nem érdemeltünk győzelmet. Nem tudtunk kellően támadólag fellépni, ez probléma, nem is tudom, mi lenne, ha nem lenne 13 pont az előnyünk. A fiúknak emlékezniük kell, hogy milyen sikereket értünk el korábban, arra, hogy ebben a szezonban a BL-csoportkörben szerepeltünk.- nyilatkozta a vezetőedző

Puskás Akadémia FC–MTK Budapest 3-0 (2–0)

Gól: Kiss T. (9.), Plsek (36. – 11-esből, 69.)

• Visszavágott a Puskás Akadémia az MTK csapatának, a tavaly októberben elszenvedett 3-0-ás,(10.17-i), vereségért. A szombati találkozón, már az  első tíz percben megszerezte a hazai alakulat, a vezetést. Deutsch bal oldali beadását, Kiss Tamás az ötös előtt kicsivel fejjel a kapuba fejelte, amit Mijatovics már nem tudott védeni, 1-0. A folytatásban mind a két csapatnak voltak, kisebb helyzetei, majd ismét egy hazai támadás során az ellenfél tizenhatos vonalánál Cseke összeakaszkodott Plsekkel , amiért a játékvezető kis habozás után befújta a büntetőt, amit a sértett értékesített, 2-0. A folytatásban az ellenfélnek is volt, helyzete, a 39. percben Cseke, passzol Katának aki közelről Tóthba rúgta a labdát, majd Prosser 56. percben az ellenfél tizenhatosán belül ziccert hagyott ki. A vele szemben álló Tóth mellett, nem tudta elrúgni a labdát. A 69. percben Plsek az ellenfél tizenhatosán belül „nyaralt”, mondhatnám, mivel, egy MTK-s védő sem ugrott mellé, amikor megkapta a labdát nem habozott egy gyönyörű lövéssel kilőtte Mijatovics kapuját és megszerezte a mérkőzésen második gólját, csapatának a harmadikat, 3-0. A továbbiakban több gól már nem született így maradt a 3-0-ás hazai győzelem. Az MTK az 5. helyen várja a következő hétközi fordulót.

Michael Boris:

Úgy érkeztünk a mérkőzésre, hogy győzni szerettünk volna. Ennek megfelelően aktívan kezdtünk, sokat volt az ellenfél térfelén a labda a meccs elején, de aztán mégis mi kerültünk korán hátrányba. Jobban kellett volna védekezni annál a szituációnál, hiszen minőségi játékosai vannak az ellenfélnek, akik megbüntetik a hibákat. Mentünk tovább előre, Prosser egyenlíthetett is volna, de kimaradt a lehetőség. Aztán jött a büntető, talán felesleges volt így odalépni abban a szituációban. Még 2-0 után is visszajöhettünk volna a meccsbe, még annak ellenére is, hogy csütörtökön komoly mérrkőzésünk volt, mi voltunk azok, akik próbáltak irányítani, de így sajnos nehéz jó eredményt elérni, hiszen amíg mi nem éltünk a lehetőségeinkkel, addig a hazaiak kíméletlenül kihasználták az adódó esélyeket – ez a mérkőzés is megmutatta, miért állnak a második helyen.- mondta, az MTK vezetőedzője.

Forrás: MTK hivatalos honlapja.

Paksi FC–ZTE FC 1–1 (0–1)
gólszerzők: Böde (50.), illetve Kálnoki-Kis (18.)

Budafoki MTE–Diósgyőri VTK 1–2 (0–1)
gólszerzők: Kovács D. (52.), illetve Suljic (18., 57.)

Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 3–0 (2–0)
gólszerzők: Kastrati (9.), Mitrovic (43.), Junior Tallo (60.)

Az Újpest mérkőzésről készült Academy Media beszámoló itt: Újpest-Mezőkövesd

Budapest Honvéd FC–MOL Fehérvár FC 2–3 (2–1)
gólszerzők: Balogh N. (25.), Nagy D. (41.), illetve Nikolics (22., 11-esből), Houri (78., 11-esből), Nego (90.)

A bajnoki forduló utolsó mérkőzésről készült Academy Media beszámoló itt: Honvéd- MOL Fehérvár

Vezetőedzői értékelések:

LÁTOGASS EL AZ ACADEMY MEDIA HÍRCSATORNÁIRA!

A forduló legjobb játékosa:

I. Jakub Plsek                                 ( 8.3)

A forduló edzője:

Michael Oenning (Újpest FC )                                                (8.2)

A forduló mérkőzése:

Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 3–0 (2–0)                                 ( 7.9)

A forduló legszebb gólja:

I. Junior Tallo     ( Újpest FC ) , ( Mezőkövesd  ellen, a 60. percben megszerzett fejes  gólja), ( 8.6)

II. Kiss Tamás ( Puskás Akadémia ), (MTK ellen a 9. percben szerzett  fejes gólja.), ( 8.5)

III. Jakub Plsek ( Puskás Akadémia), (MTK ellen a 69. percben szerzett gólja.), ( 8.3)