-Megsérült az Újpest kapusa, a második félidőben le kellett cserélni.

Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC 3-0 (2-0)

BudapestSzusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Bogár Gergő
Gólszerző: Kastrati (9.), Mitrovics (43.), Tallo (60.)

Újpest FC: Banai (Pajovic, 65.) – Risztevszki, Kutrumbisz, Kastrati (Máté Zs., 72.) – Antonov, Mitrovic (Simon K., 65.), Onovo (Szakály P., 65.), Pauljevic – Beridze, Junior Tallo, Croizet (Csongvai, 58.)

vezetőedző: Michael Oenning

Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Dimiriu, Szeles (Rui Pedro, a szünetben), Pillár, Nagy D. (Vojtus, 70.) – Besirovic, Karnyicki (Eperjesi, a szünetben), Chrien (Vutov, a szünetben), Cseri (Kamenar, 81.) – Jurina, Vajda

vezetőedző: Pintér Attila

• Azt gondolhatnánk a hétközi kupaelődöntő kivett az Újpest csapatából, és a frissebb  Mezőkövesd csapata lehengerli a lilákat. Nem így történt az Újpest úgy is mondhatnám „kirohant a pályára” és lövöldözte a gólokat. Ez majdnem így is történt a hazai alakulat már Kastrati révén a 9. percben megszerezte a vezetést. Pintér Attila a vendégek vezetőpedzője értetlenül állt a kispad mellett a korai gól láttán.

Fotó/Szokodi L.

A folytatásban is  a hazai csapat birtokolta a labdát és egyre több támadást alakított ki és a 43. percben Mitrovic lőtt a kapura, amit Szappanos nem tudott védeni, 2-0. Az első félidő kétgólos eredménnyel zárult.

A második félidőre Pintér Attila csapata három játékost is cserélt, viszont a szünetben nem mosta meg eléggé a játékosi fejét mivel a csapat ott folytatta a játékát, ahol az első félidőben abbahagyta.

60. percben egy újpesti támadás során Pauljevic beadását Tallo a labdát a hálóba fejelte.

A mérkőzés hátralévő részében is a hazai csapat dominált inkább, de a hátralévő részben több gól nem született a mérkőzésen.

Az Újpest a tabella 7. helyen áll, és elképzelhető, hogy ha ilyen jó formát tartja a csapat, akár a végelszámolásban a 4. helyen zárja a bajnoki szezont.

CIKK/Szokodi L.

Michael Oenning

„Rövid leszek és tömör. Nagyon büszke vagyok a játékosamira, az első perctől megmutatták, hogy mennyire jól és összeszedetten tudnak játszani. Hazai pályán végig fölényben, dominánsan teljesítettek, rengeteg helyzetet kialakítottak, mindhárom gól, amit szereztünk, nagyon kreatív, ötletes megoldás volt. A védekezés is teljesen rendben volt, számtalan ki nem kényszerített hibát vétett az ellenfél, amely érezte, hogy futni kell az eredmény után. Mindent beleadtak, próbáltak javítani a teljesítményükön, de a mai meccsen nem sikerült komoly helyzetet kidolgozniuk. Úgyhogy szeretnék gratulálni a csapatomnak, főleg a szerdai kupaelődöntőben megszerzett győzelem után ez egy további önbizalom löket mindannyiunk számára, és egy jó bemelegítés volt a jövő heti Derbi előtt.”- nyilatkozta az Újpest vezetőedzője.

LÁTOGASS EL AZ ACADEMY MEDIA HÍRCSATORNÁIRA!