OTP BANK LIGA 1., FORDULÓ:

-Egy góllal jobb volt, a Puskás az Újpestnél!

• Az OTP Liga első fordulójának vasárnapi derbijére látogattam ki,  az Újpest-Puskás Akadémia mérkőzésre. A mérkőzés előtt már lehetett sejteni, hogy mind a két csapat győztesen szeretné kezdeni az idei szezont. A két csapat az idei Konferencia- liga küzdelmekkel volt, elfoglalva, habár ez sajnos a Puskás Akadémia csapatának, már a múlt, hiszen kiestek, de az Újpest a Vaduz csapatát kettős győzelemmel búcsúztatta és jutott tovább. Ezért is nagy teher hárult a lila-fehérekre, győzni a tavalyi ezüstérmes ellen, viszont erőben tartalékolni és sérülés nélkül megúszni a találkozót. Sajnos ez utóbbi nem így alakult a hazai csapatnak Beridze megsérült és kérdéses, hogy pályára tud majd, lépni a csütörtöki Basel elleni mérkőzésen. Mind a két csapat iramosan kezdte a találkozót és nagyon érződött a feszültség, ami az egész találkozóra kihatott. Az első félidő utolsó percében egy sziporka vendég támadás után a vendég Puskás Akadémia gólt szerzett, 1-0.

Fotó/Szokodi L.

A második félidő is ugyan úgy folytatódott, mint az első erős taktikai csatát vívott a két együttes és ennek hatására egyre több falt, és összeakaszkodást is eredményezett talál egy kicsit Pintér játékvezető kegyesen is kezelte egy-két szituációt. Az viszont tény, hogy ami az egyik oldalon sorozatban kimaradt helyzetek után a vendég csapat büntetett és Nunes 56. percben szerzett találatával, már 2-0-ra tudta növelni előnyét a Puskás Akadémia. Ez után viszont megrázta magát az Újpest és Stieber helyére beálló Katona Mátyás, aki nem sokkal becserélése után villant egyet és élete első gólját megszerezte az NB I-ben ami az Újpest szépítő találata is egyben.

A hátralévő időben több gól nem esett, viszont az utolsó percekben kezdett egyre forróbb lenni a hangulat, ami a nézőtéren is heves bekiabálások követtek. A Puskás Akadémia győzelemmel kezdte az idei szezont az Újpest mindent megtett, de a rengeteg kialakított helyzetet, ha nem értékesítik a játékosok, úgy nem lehet győzni és reméljük Beridze sérülése nem olyan komoly, mint így első látásra.

Jobbulást Beridzének!

Újpest FC–Puskás Akadémia FC 1–2 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, v.: Pintér
gólszerzők: Katona (64.), illetve Baluta (43.), Nunes (56.)
sárga lap: Diaby (11.), Pauljevic (33.), Kastrati (93.), Onovo (95.), illetve Baluta (25.), Kozák (93.), Nunes (95.)

Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Diaby – Pauljevic (Simon, 61.), Onovo, Mitrovic, Antonov – Stieber Z. (Katona, 61.) – Beridze (Szakály P., 90.), Tallo

Vezetőedző: Michael Oenning
Puskás Akadémia: Tóth B. – Spandler, Nunes, Stronati – Corbu (Van Nieff, 70.) – Gera, Favorov, Baluta (Puljic, 82.), Nagy Zs. – Kiss T. (Plsek, 77.), Kozák (Géresi, 77.)

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Borítókép/Szokodi László

2021 07.30 PÉNTEK:

Paksi FC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–3 (0–1)
Paks, v: Berke
gólszerzők: Sajbán (54.), Hahn (76.), illetve Besirovic (21.), Jurina (47.), Calcan (79.)
sárga lap: Haraszti (27.), Kesztyűs (39.), Lorentz (51.), illetve Farkas (8.), Nagy D. (34.), Katanec (49.), Drazic (78.)

Gyirmót FC Győr–MTK Budapest 1–1 (1–0)
Győr, ALCUFER Stadion, v.: Zierkelbach
gólszerzők: Ferreira (27. – öngól), illetve Miovski (54.)
sárga lap:  Medgyes (85.), Lencse (93.), illetve Herrera (18.), Weir (36.), Miovski (74.)
kiállítva: Ferreira (91.)

07.31 SZOMBAT:

Ferencváros–Kisvárda Master Good 1–2 (0–0)
Groupama Aréna, v.: Káprály
gólszerzők: R. Mmaee (79., 11-esből), illetve Leoni (46.), Navratil (62.)
sárga lap: Zubkov (20.), Mak (42.), Boli (87.), illetve Bumba (32.), Kravcsenko (79.), Melnyik (93.)

Budapest Honvéd–Debreceni VSC 1–4 (1–0)
Budapest, Bozsik Aréna, v.: Bognár
Gólszerzők: Bőle (37.), illetve Dzsudzsák (60., 11-esből), Bárány (65.), Bévárdi (83.), Ugrai (95.)
piros lap: Klemenz (59., 11-esből)
sárga lap: Tamás (32.), Klemenz (43., 59.), Nagy D. (69.), Nono (70.), illetve Charleston (35.), Kusnyír (94