UEFA EURO 2020

-Német öngóllal győzött a francia válogatott

Labdarúgó Európa-bajnokság “F”-csoport, 1. forduló

A labdarúgó Európa-bajnokság „F”-csoportjának tegnapi rangadóján, a német-francia válogatottjai csaptak össze. A két csapat jól ismeri egymást, hiszen nem az első , olyan mérkőzés, amikor nagy tornán találkozott már a két csapat egymás ellen. A  mérkőzést megelőzően   döntetlenre állt a két csapat egymás elleni mérlege(nagy találkozókat figyelembe véve). A találkozó alakulását tekintve több gól is esett a találkozón , de ezekből csak egyet adott meg a játékvezető, az pedig egy német találat, Hummels öngólja, amivel a francia csapat megnyerte a találkozót.

GÓÓÓL!

20. perc: Franci támadás a német térfél jobb oldalán Pogbát két német játékos veszi körbe , de tud még passzolni Pavardnak, aki visszasarkalja társának, aki vissza Pogbának, ő beíveli a német kapu elé a labdát és az ötöshöz érkező Hernández egyből befelé passzolna társához Mbappéhoz, AKI  előtt Hummels  bénán beleér a labdába, ami bepattan a saját kapujába, öngóllal vezetnek a franciák, 1-0.

67. PERC: Mbappé lövés, amiben a kapu is segített a francia csatárnak, hiszen a bal kapufáról pattant be a német kapuba a labda. De Mbappé „örömmosolya” rövid ideig tartott, mert a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

85. perc: Progba, Mbappé passzok, ezután Benzema megkapta a labdát, aki közelről talált a kapuba, ennél a helyzetnél már a videóbíró is bekapcsolódott és a döntés, lesgól, így ezt a gólt sem adta meg a játékvezető.

A francia csapat megszerezte a győzelmet, és szombaton ellenünk lépnek pályára a Puskás Arénában, ha ellenünk tudnak nyerni, akkor a franciák, már biztos továbbjutók.

Franciaország – Németország 1-0 (1-0)

Allianz Aréna , Carlos Del Cerro Grande (ESP)

Franciaország: LLORIS(K,C), Pavaro, R.Varane, Kimpembe, Hernandez, Rabiot, Kanté, Pogba, Griezmann, Benzema, Mbappé

Vezetőedző: Didier Deschamps

Németország: Neuer(K,C), Ginter, Hummels, Rüdiger, Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens, Havertz, Müller, Gnabry

Vezetőedző: Joachim Löw

Gólszerző: 201, Hummel ,( öngól)

Franciaország                                    CSAPAT STATISZTIKÁI                             Németország

1                                                             Kapura lövés                                                   1

38%                                                       Labdabirtoklás                                              62%

434                                                        Passzok                                                            692

7                                                            Szabálytalanságok                                      10

0                                                                Sárga lap                                                          1

3                                                               Szöglet                                                               5

Borítókép: (Photo by Sebastian Widmann – UEFA/UEFA via Getty Images)