OTP BANK LIGA 7., FORDULÓ:

-Gólparádé és első idegenbeli győzelme a Paksnak, a ZTE otthonában.

• Gólzápor az OTP Bank Liga 7., fordulójának nyitómérkőzésén. A ZTE hazai pályán fogadta a Paks csapatát. A vártnál simábban nyert a Paks a ZTE otthonában. A mérkőzést lendületesen kezdte a ZTE csapata, de ez csak a 15. percig tartott, amikor is Ádám Martin a Paksiak játékosa, egy okos  góllal megszerezte a vendég Paks első gólját, ami után már csak potyogtak a gólok Demjén kapujába. A Paks öt gólt szerzett a mérkőzésen, amire a hazaiak kettővel tudtak válaszolni. Ezzel a Paks már elmondhatják, hogy hazai pályán is le tudták győzni a Zalaegerszeg csapatát. A Paks ezzel a győzelemmel visszatért a tabella 2.helyére, a ZTE maradt az alsóház utolsó vonalában. Ezek után nem csodálkoznék, ha a ZTE vezetősége elővenné a csapat vezetőedzőjét, vagy ami ilyenkor megesik, hogy egyből, új vezetőedző ül a kispadra.

Az első gól:

Bognár passzol Baloghnak, aki ballal lábbal belerittyentve a labdába szökteti Ádám Martint, aki mellett Gergényi a ZTE játékosa csak kisérni tudta, de szerelni már nem sikerült neki Ádámot, aki a tizenhatoson belül érve az elvetődő  Demjén mellett belövi a kapuba a labdát, 0-1.

-Ádám Martin okos góljával,  kezdte meg a gólgyártást a PAKS és ötig meg sem állt!

Zalaegerszegi TE-Paksi FC 2-5 (0-2)
Gólszerzők: Spoljaric (51.), Borukov (94., 11-esből), illetve Ádám (15.), Serafimov (38., öngól), Kinyik (54.), Balogh B. (58.), Szabó B. (84.)
ZTE: Demjén – Huszti A. (Nimaga, 68.), Bobál D. (Lesjak, 32.), Serafimov, Gergényi (Halilovic, a szünetben) – Sankovic, Bedi – Babati (Meshack, a szünetben), Spoljaric, Skribek – Koszta M. (Borukov, 59.)

Vezetőedző: Waltner Róbert
Paks: Nagy G. – Lenzsér, Szélpál (Lorentz, 89.), Kinyik, Tamás O. (Szabó B., 67.), Medgyes – Papp K., Bognár (Nagy R., 89.), Balogh B. – Sajbán, Ádám (Böde, 67.)

Vezetőedző: Bognár György

•  A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi  is megtekintette a mérkőzést. Kíváncsi leszek a  látottak alapján az októberi világbajnoki-selejtező mérkőzésekre, hány paksi játékos kap majd meghívót, a válogatottba.