-A Ferencváros nyerte a vasárnapi rangadót.

MOL Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Nikolics (82.), illetve Zubkov (36., 54.)
Fehérvár: Kovács D. – Bolla, Rus, Musliu, Stopira – Dárdai (Bamgboye 57.), Nego, Rúben Pinto (Alef 79.), Petrjak – Zivzivadze (Houri 70.), Nikolic
FTC: Bogdán – Botka, Mmaee, Dvali – Wingo, Somália, Laidouni (Vécsei 78.), Heister – Zubkov (Baturina 70.), Isael (Gera D. 70.), Mak (Tokmac 70.)

Két nap szabadnap jár a Fehérvár legyőzése után , a Ferencváros játékosainak!

Összefoglaló a mérkőzésről:

A vasárnapi bajnoki forduló rangadóján a már bajnoki cím győztese érkezett a MOL Arénába , ahol a már bajnok Ferencváros csapatnak sorfalat állt a hazai MOL Fehérvár együttese. A   közepes iramú mérkőzésen első fél órában sok minden nem történt a találkozón leginkább a hazai csapat szerette volna folyamatosan megtartani a labdát, amiből mélységből indítva helyzeteket kialakítva gólt szerezzen. A hazaiak kapusa Kovács egy pillanatra nem tudta mit tegyen „bakizott” és ezt az előtte álló Zubkov kíméletlenül kihasználta és gólt szerzett, 0-1.Az első félidőben több gól nem született, majd a második félidőben Sergei Rebrov csapata nagyobb intenzitást mutatott, aminek az eredménye az 54. percben meg is lett egy ferencvárosi támadás során Isael a középpályáról indította Zubkovot, aki három hazai védőt is lefutott, majd a tizenhatoson belül az elfekvő Kovács felett átíveli a labdát, 2-0.

ZUBKOV MÁSODIK TALÁLATA A MÉRKŐZÉSEN!

A folytatásban több kisebb helyzetet is kialakított a hazai alakulat, de ezek befejezését nem tudta gólra váltani a hazai csapat. A vendég Ferencváros a kétgólos előnyben bajnokhoz méltóan tudta tartani a megszerzett előnyt. A hajrában Nikolics Bollától kapott labdáját közelről Bogdán mellett ellőve szerezte meg a Fehérvár szépítő találatát, 1-2.

NIKOLICS GÓLJÁVAL, SZÉPÍTETT A FEHÉRVÁR!

A mérkőzés hátralévő részében már több gól nem született a bajnok Ferencváros három ponttal távozott Fehérvárról.

Ezzel lehet a fehérvári alakulatnak elszálltak az esélyei az ezüstérem megszerzésére.