KOSÁRLABDA ELŐDÖNTŐ

-Nagyot küzdött a Szedeák, de a Falco jutott a döntőbe

• A kosárlabda elődöntő negyedik mérkőzését az Újszegedi Sportcsarnokban rendezték, nézők előtt. A két csapat mérlegét tekintve   a Falco állt kedvezőbb helyzetben, 2-1 volt az állás a mérkőzés előtt. A mérkőzés alakulását tekintve a Szedeák  csapata  kezdte a találkozót jobban,  az első negyedet a Tisza-parti együttes 4 ponttal nyerte. A második negyedre a vendég alakulat is erősített és folyamatosan ledolgozta a hátrányt és a félidő végére már, a Falco vezetett öt ponttal. Ezt az előnyt a harmadik negyedben is megtartotta, mivel mind a két csapat 23 pontot dobott. Az utolsó negyedben fáradtabb Szedeák ziccereket is kihagyott és a végére kialakult a hétpontos különbség és azt is jelentette, hogy a Falco jut a döntőbe 3-1-es összesítéssel, a Szedeák a bronzéremért játszhat majd.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91–98 (27–23, 21–30, 22–22, 21–23)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, elődöntő, 4. meccs. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Földházi, Cziffra, Mészáros.
Naturtex-SZTE-Szedeák: GOVENS 14/9, BROWN 16/6, DZSELETOVICS 20/9, Bognár 11/6, Dickey 14. Cserék: Kerpel-Fronius G. 4, Keller I. 10/6, Kerpel-Fronius B. 2.

Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Falco:VÁRADI 21/9, Benke 12/6, BRUINSMA 23/3, Barac 10/3, Keller Á. 4. Cserék: Anderson 7/3, PERL 21, Doktor.

Vezetőedző: Gasper Okorn.Kipontozódott: Kerpel-Fronius B. (35.), Govens (40.).