Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája,” A”- csoport,  4. forduló:

-Négy góllal győzött az Elverum, a Pick otthonában!

PICK Szeged–Elverum (norvég) 30–34 (15–19)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2800 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 5/4, Garciandía, Martins 5, Bánhidi 6, Bodó 2, Blonz 1. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, Mackovsek 5, Rosta 1, Tönnesen 1, Frimmel 1, Sostaric 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Elverum: Imsgaard – Lien 2, Máthé 6, Fingren, Johansson 3, Langaas 2, Heldal 5. Csere: Fries (kapus), Gröndahl 9/4, Solstad 2, Pettersen 4, Hedberg 1, M. Nielsen. Vezetőedző: Börge Lund.
Hétméteres: 5/4, ill. 6/4.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

A norvégok kapusa nyerte meg az idegenbeli mérkőzést!

A 4-dik forduló második napjához ért a Férfi Kézilabda BL (EHF Chanpion League). Mind a
két magyar Csapat ma lép pályára. A Telekom Veszprém a Porto otthonában, míg a Szeged hazai
pályán fogadta az Elverum HB-t.
A két csapat nem is olyan régen találkozott már egymással, hiszen a nyáron két edzőmeccset is
játszottak Szegeden. Mindkétszer nyertünk: 29-24 és 29-27 volt az eredmény.
A Szeged a csoport első helyéről (2 győzelem, 1 döntetlen) várta a találkozót, míg a vendégek
a 6-dik helyről (2 döntetlen 1 vereség). Papírforma szerint hazai sikerre kellett számítani. Pályára
lépett a magyar válogatott Máthé Dominik is (23), sérülés miatt Matej Gabernek (22) ki kellett
hagynia a mai találkozót.
Radivojevic (17) góljával kezdődött a meccs, melyre Máthé válaszolt, de Mikler (16) védett!
10:57 – 5 – 8, a Szeged játszatta a széleket, több-kevesebb sikerrel, míg a másik oldalon a
kipattanókat összeszedve születtek a gólok.
14:17 – 9 – 9, Martins (10), Bodó (9), Radivojevic, Bánhidi (27) góljaival gyorsan és Mikler parádés
védésével ledolgozta a hátrányt a Pick.
A norvégok hálóőre parádésan védett Frimmel (25) labdáit fogta, míg a másik oldalon keményen
mentek a labdáért, értékesítették a hétmétereseket 21:38 – 11 – 15.
25:34 – 15 -15 Hatalmas akarással, Mikler bravúrokkal és egy szép Frimmel – Rosta összjátékkal ismét
egyenlő lett az állás.
Gyors játékkal, kimaradt, helyzetekkel, kapus bravúrokkal kezdődött a második félidő, mind a két
oldalon. Paprikás hangulat Máthé – Bánhidi összefeszülés, Alilovic (32) bravúros hétméteres védése
„lassított” a játéktempót. Faragott a hátrányából a Pick, de a gólókra gólokkal válaszoltak az Everum
játékosai.
41:47 – 21 – 26, időt kért a Mister, Alilovic váltotta a kapuban Miklert. Továbbra is bravúr a norvég
kapuban. A fiatal gárda szívvel lélekkel küzdött, nem fáradtak. Alilovic érezte a labdákat de védeni
nem sikerült neki, így Roli vissza a kapuba.
49:08 – 26 -29 „szurkoljon mindenki” jött a biztatás a Nézőktől.
54:55 – 29 – 33, időt kértaz Elverum.
Kemény meccsen, végül 4 góllal hazai pályán vereséget szenvedett a Pick Szeged.

A mérkőzést így értékelték a Felek:
Juan Carlos Pastor a Pick Szeged vezetőedzője: Először is gratulált az Elverum csapatának. Ma nem
volt esély nyerni, nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Sok problémával küszködtünk támadásban,
valamint védekezésben, ha Mikler védett is, a kipattanók második esélye sosem nálunk landolt.
Amikor feljöttünk 15-15-re az első félidő végén, az egy remek időszak volt, de a félidő a lehető
legrosszabbul végződött. Amikor sikerült kontrolálnunk az eredményt és azt gondoltuk a kezünkben
van, akkor úszott el. Együtt kell élnünk a problémáinkkal, meg kell értenünk, hogy a BL egy teljesen
más szint. Ebben a versenysorozatban ha rosszul játszunk, bárki megver minket. Nem jött jókor a 15
nap pihenő, azonban lesz még ilyen a bajnokság során, amikor ennyi szünet lesz két mérkőzés között.
Ezzel is együtt kell élnünk., ezt a problémát is meg kell tanulnunk kezelni. Köszönte a Szurkolóknak a
csodás hangulatot és mindent megteszünk, hogy a jövőben jobbak legyünk!

Lund Borge: az Elverum vezetőedzője: különlegesen, kivételesen játszó Csapat a Szeged, aki most
Bombac és Gaber nélkül lépett pályára és így is kemény meccset játszottunk velük.

Máthé Dominik: első győzelmem ez Szegeden, köszönöm a fogadtatást, mindent beleadtunk, tudtuk,
hogy Bombac nem játszott és a csapat sem 15 napot, volt időnk felkészülni belőlük.

Bánhidi Bence: az egész meccs folyamán azt éreztem, hogy csak futunk az eredmény után. 4 góllal
mentünk az öltözőbe, ez lett a vesztünk.