K&H férfi kézilabda liga, 3. forduló:

-Hazai pályán nyert a Pick Szeged, a Csurgó ellen.

• A Pick Szeged, a hétközi BL-mérkőzés után, a hazai bajnoki fordulóban  a Csurgó csapatát fogadta, a szegedi Sporcsarnokban. A Csurgó a 2020-as bajnoki szezonban legyőzte a szegedi alakulatot, így volt, miért visszavágnia a Tisza-parti alakulatnak. A Csurgó elleni mérkőzésre, ugyan az a Zagreb elleni, BL -kezdő csapat állt fel, így a fiatal Pick Szeged játokosa Rea Barnabás is bekerült a csapatba. A mérkőzést tizenkét góllal a Pick Szeged csapata nyerte, és visszavágott a tavaly elvesztett mérkőzésért. A Pick Szeged fiatal játékosa, Rea Barnabás egy góllal járult hozzá a győzelemhez.

Pick Szeged – Csurgó KK 33-21 (12-11)

K&H férfi kézilabda liga, 3. forduló, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
PICK Szeged: Mikler – Sostaric 1/1, Henigman, Mackovsek 3, Bánhidi 4, Frimmel 2, Bombac 3. Csere: Tönnesen 2, Bodó 1, Martins 5, Gaber, Rosta 2, Garciandía 4, Radivojevics 4/1, Rea 2/1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Tatai –  Gebhardt 2, Krecic 3, Szeitl, Borsos, Krismancic 5/2, Kerkovits 2. Csere: Füstös (kapus), Rotim 2, Vasvári 1, Gábor 2, Herceg 2, Tóth Á. 1, Schäffer 1. Vezetőedző: Ortega Martínez.
Kiállítás: 12, ill. 10 perc
Hétméteres: 4/2, ill. 1/1

Az eredmény nem tükrözte a mutatott játékot!
800 néző előtt fogadta a Pick Szeged a Csurgói KK Csapatát a K&H liga következő
fordulójában. A hazaiak a korábbi vereség visszavágására készültek.
Első támadás mind a két oldalon kimaradt, pörgős, de pontatlan játék jellemezte mind a két
oldalt (8:55; 3-3) Frimmel (25) és Bombac (44) összjátékából gólt szerzett a Szeged és Mikler (16) is
parádés védéseket mutatott be.
Nik Henigman (15) után a vendégek játékosát Borsos Tamást is 2 perccel díjazták a játékvezetők
szabálytalanság miatt.

Bodó (9) második 2 perces kiállításával és egy időntúli hétméteressel ért véget az első játékrész.
12:11 es fél ideji eredménnyel és emberhátránnyal kezdte a Szeged a második félidőt.
41-dik percben kettős emberhátrányba került a Pick Szeged, Garciandia (41) mellett, Radivojevic (17)
is büntetést kapott.
A második játékrészben is elkapkodott és pontatlan játék jellemezte a hazaiak játékát. A vendégek
kapuját pedig parádésan védte a Tatait (12) váltó Füstös Ádám (16).
Azonban a kettős emberhátrány alatt összekapta magát a Szeged. Sokat vállalt magára Garsiandia, de
sok pontatlan lövés is felkerült a neve mellé. Ami viszont kapuba talált, az hálószaggató volt.
47:32 Borsos Tamás (15) piroslapos kiállítást kapott, a Mackovsek (51) elleni védekezéséért. A
hazaiak hetest is kaptam, azonban Radivojevic kihagyta.
50:49 Gabert (22) kellett levinni a pályáról. Az első jelek arra mutattak, hogy nem tudja saját lában
elhagyni a pályát, de Henigman és Bánhidi (5)támogatásával végül saját lában hagyta el a pályát.
57:23 Rea (4) góljával közte 10, a jó szokás szerint, rá is számoltak a vendégekre.
Végeredmény 33:21 hazai győzelem.

A vendégek vezetőedzője Ortega Martinez így értékelte a találkozót: „60 percig felállt fal ellen
nagyon nehéz, hiszen a Szeged nagyon keményen védekezett és elfáradt a Csapat. Nagyon jól
védekeztünk az első félidőben és meg tudtuk oldani a Szeged támadásait, egy-egy ellen is. De a
második félidőre elfáradtunk, hiányzott egy játékosunk ez érződött a játékunkon”

Juan Carlos Pastor a Szeged vezetőedzője: „nem jól kezdtük a mai meccset, jobban mondva
egyáltalán nem kezdtük jól. Nagyon sok volt a ki nem kényszerített hiba. Úgy tűnt, hogy az első félidő
végére tudunk egy nagyobb előnyt kialakítani, amikor 10-6 volt. Úgy gondolom, nagyon jól
védekeztünk az egész meccsen, de n nagyon rosszul támadtunk és nagyon sok labdát eladtunk. Akkor
tudtunk felébredni, amikor kért kiállításunk volt és 4 játékossal támadtunk, akkor ébredt fel a Csapat
és kezdünk el komolyabban kézilabdázni. Nehéz minden nap ugyanúgy kézilabdázni, de ha a
Szegedben játszol akkor ezt tudnod kell!”