FIFA LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG 2022 KATAR

OLYMP, Premier Outlet Budapest

Izgalmasra sikerült „E”-csoport utolsó mérkőzései, hiszen a Japánok hátrányból fordították meg a mérkőzést és győzték le a spanyolokat. A másik rangadón a németek már a tizedik prc végén megszerezték a vezetést, 0-1. A folytatásban, mind a két csapatnak volt, helyzete de abból gól nem született , így egy gólos  német előnnyel mentek a csapatok pihenőre. A második félidőben beindult a gólgyártás , Tejeda révén, kiegyenlített Costa Rica, majd a 70′, percben meg is szerezte a vezetést, de középkezdést követően , szinte az első német rohamból a németek kiegyenlítettek Havertz révén aki az egyenlítő gól után tizenkét percre még egy gólt lőtt, amivel már előnyben volt Németország. Az utolsó találat N.FUELLKRUG , nevéhez fűződik, aki a lefújás előtt beállította a 4-2-es végeredményt. Németország igaz legyőzte Costa Rica válogatottját, de ez kevés volt, hozzá, hogy továbbjussanak a legjobb tizenhat közé. A németek csomagolnak és akár együtt repülhetnek haza Costa Rica csapatával egy darabig.

Cikk/ Szokodi László

Costa Rica – Németország  2 –  4 ( 0 – 1 )

Katar, Al-Bayt Stadion, 67.054 néző, V: Frappart (francia)

Gólszerzők:  58′, Tejeda, 70′, Neuer (ÖG), , ill., 10′, Gnabry,, 73′,85‘ K.Havertz, 89′, N.FUELLKRUG