“Az utolsó méteren, már éreztem, hogy  én, vagyok a bajnok!”- Szűcs Valdó

 

Színvonalas összecsapásokat, és egyéni csúcsok mellett, az időjárás is megkegyelmezett, az idei 125. alkalommal megrendezett Atlétikai Magyar Bajnokság első napjának. Az MTK Lantos Mihály Sportközpontban kialakított bajnokságra szépszámú közönség is kilátogatott.  A nagy érdeklődés a férfi 110 méteres gátfutás döntője kísérte nagy figyelem. A  világbajnoki bronzérmes Dr. Baji Balázs, és Szűcs Valdó döntőjére több sajtóorgánum újságírója, és fotóriportere  is kiérkezett  a futópályára . Az előfutamban már érezhető, volt, hogy Valdó a mai napon is jó formában, aki idén még a hazai megrendezésű versenyeken egyszer sem engedte át az első helyet. Az előfutamban 13.58 másodpercet futott ami az idei legjobb eredménye, és ezzel bejutott a döntőbe. A döntőben az idén sérüléssel küszködő Baji Balázs is bekerült 13.96 m. eredménnyel, a kettejük csatáját ismét Valdó nyerte, aki megvédte a bajnoki címét. A döntőben Szűcs Valdó eredménye, 13.66 m. A nőknél a szintén jó formában futó sprinter Kozák Luca, aki 100 méteres női gátfutás döntőjében győzött , 12.97 m. idővel.

CIKK/SZAMY

 

Az első nap eredményei 08,08 szombat:

 

Férfi 100 méter – Döntő

1 149 Máté Tamás 1998 FTC 4 10.54 SB
2 183 Boros Bence 1996 Szolnoki MÁV-SE 5 10.55 SB
3 253 Szabó Dániel 1997 ARAK UP Akadémia 3 10.67

Férfi 400 méter

1 178 Ajide Dániel 2000 GEAC 47.55 PB 1
2 259 Pozsgai Dániel 1993 UTE 47.68 1
3 209 Molnár Attila 2002 SVSE 47.99 PB

Férfi 1500 méter

1 213 Szögi István Dániel 1995 SVSE 3 3:54.67
2 280 Pápai Márton 1995 GEAC 6 3:55.13
3 212 Kiss Gergő Xavér 1995 SVSE 4 3:55.19

 

Férfi 110 méter gát – Döntő, egyben: Kovács József emlékverseny

1 186 Szűcs Valdó 1995 ZALASZÁM-ZAC 5 13.66
2 174 Dr. Baji Balázs 1989 BHSE 4 13.88
3 168 Szeles Bálint 1998 Egri Sportiskola SE 3 13.96 SB

 

Férfi 3000 méter akadály :

 

1 196 Palkovits István 2000 KARC 3 8:54.77
2 306 Szemerei Levente 2000 Szekszárdi Sportközpont 6 9:19.01
3 216 Nick Márton 1997 SVSE 4 9:28.98 SB

Férfi Rúdugrás – Döntő

1 114 Nagy Marcell 2002 MTK Budapest 11 5.10 PB
2 120 Simonváros Csanád 1999 GEAC 14 5.10 SB
3 118 Bánovics József 2003 GEAC 10 4.70 =PB

Férfi Távolugrás – Döntő

1 158 Galambos Tibor 1991 FTC 8 0.0 7.29
2 160 Bánhidi Bence 1989 FTC 6 0.0 6.98 SB
3 185 Nagy Milán 2001 Szolnoki MÁV-SE 5 0.0 6.95

Férfi Diszkoszvetés – Döntő

1 147 Huszák János 1992 FTC 9 61.58
2 247 Kővágó Zoltán 1979 Szolnoki Honvéd 13 57.32 SB
3 110 Halász Bence 1997 Dobó SE 11 54.54

 

Férfi 5000 méter gyaloglás – Döntő

1 83 Helebrandt Máté 1989 NYSC 3 20:26.41 SB
2 88 Venyercsán Bence Barnabás 1996 BHSE 4 20:40.78 SB
3 92 Bagdány Tomasz 1995 TSC-Geotech 5 21:14.22 SB

 

Férfi 4×100 méter – Döntő

1 BHSE 12/1 Kádasi Zalán 1994
12/2 Dr. Osztrogonácz András 1994
12/3 Illovszky Dominik 2002
12/4 Dr. Baji Balázs 1989
BHSE 6 40.90
2 Szolnoki MÁV-SE 2/1 Pázmándi Dominik 2000
2/2 Boros Bence 1996
2/3 SiposJános 1991
2/4 Ecseki Dániel 1989
Szolnoki MÁV-SE 5 41.18
3 FTC 14/1 Illovszky Dániel 2000
14/2 Máté Tamás 1998
14/3 Szabó László 1991
14/4 Varga Dániel 1997

Női 100 méter – Döntő

1 164 Kozák Luca 1996 DSC-SI 5 11.64
2 148 Csóti Jusztina 1998 FTC 6 11.94
3 252 Takács Boglárka 2001 ARAK UP Akadémia 4 12.02

Női 400 méter – Időfutam

1 278 Molnár Janka 2001 Budafoki MTE 53.25 PB 1
2 288 Nádházy Evelin 1995 GEAC 53.84 SB 1
3 256 Mátó Sára 2000 ARAK UP Akadémia 54.39

Női 1500 méter – Időfutam, egyben: Garay Sándor emlékverseny

1 300 Wagner-Gyürkés Viktória 1992 Ikarus BSE 3 4:15.92 SB
2 210 Varga Gréta Barbara 2003 SVSE 4 4:28.38
3 293 Ohn Kinga 1991 BEAC 6 4:31.77

Női 100 méter gát – Döntő

1 164 Kozák Luca 1996 DSC-SI 4 12.97
2 124 Kerekes Gréta 1992 DSC-SI 5 13.16 SB
3 175 Répási Petra 1996 GEAC 3 13.37 SB

Női 3000 méter akadály – Döntő, egyben: Mácsár József emlékverseny

1 303 Tóth Lili Anna 1998 BHSE 2 10:10.22 SB
2 301 Kácser Zita 1988 DSC-SI 3 10:22.18 SB
3 304 Mógor Boglárka 1999 BHSE 1 10:30.81 SB

 

Női Magasugrás – Döntő

1 271 Szabó Barbara 1990 UTE 13 1.84 SB
2 283 Fekete Fédra 1998 BHSE 8 1.75 SB
3 159 Nemes Rita 1989 DVTK SE 14 1.75

Női Hármasugrás – Döntő

1 192 Szűcs Szabina 2002 KARC 4 +0.3 12.98 PB
2 172 Áts Viktória 2001 TSC-Geotech 3 +0.9 12.82 SB
3 173 Hoffer Krisztina 1990 TSC-Geotech 5 +1.1 12.79 SB

Női Súlylökés – Döntő

1 224 Veiland Violetta 1998 Maximus SE 10 15.50
2 225 Váradi Krisztina 1993 Maximus SE 7 14.19
3 274 Krizsán Xénia 1993 MTK Budapest 5 13.76

Női Kalapácsvetés – Döntő

1 106 Gyurátz Réka 1996 Dobó SE 6 69.31
2 133 Orbán Éva 1984 VEDAC 11 63.26
3 107 Németh Zsanett 2000 Dobó SE 10 57.14

Női Gerelyhajítás – Döntő

1 248 Szilágyi Réka 1996 DSC-SI 11 59.04
2 143 Kövér Fanni 2004 VEDAC 12 52.63
3 270 Bogdán Annabella 1992 Békéscsabai AC 10 49.65

Női 5000 méter gyaloglás – Döntő

1 80 Kovács Barbara 1993 Békéscsabai AC 4 23:42.85
2 84 Récsei Rita 1996 BHSE 3 24:08.05
3 81 Csörgő Dóra 2001 Hunyadi DSE 2 24:48.21 SB

Női 4×100 méter – Időfutam, egyben: Mindszenty János emlékverseny

1 GEAC 10/1 Répási Petra 1996
10/2 Pótha Johanna 2000
10/3 Dobránszky Laura Lola 2002
10/4 Nádházy Evelin 1995
GEAC 6 46.53
2 FTC 13/1 Edőcs Fanni Andrea 1998
13/2 CsótiJusztina 1998
13/3 Nagy Vanessza Noémi 2003
13/4 Király Adél 2000
FTC 7 47.28
3 BHSE 11/1 Skriván Bíbor 2003
11/2 Bognár Anna 2003
11/3 Bartha Lilla 2003
11/4 Farkas Petra Beáta 1999
BHSE 4 47.34

Eredmények: https://atletika.hu/

Képgaléria:

Fotó/SZAMY:Szokodi L.

Hírlevél

Powered by Live Score & Live Score App

Powered by Live Score & Live Score App