Férfi ,U21-es labdarúgó  Európa-bajnokság selejtező, csoportkör, 3.forduló:

Az U21-es magyar válogatott tegnap nagy csatában, 2-2-es döntetlent játszott a lengyelek ellen. A mieink közül Németh András 95’percben szerzett második találata az egyenlítést és pontszerzést ért. A mérkőzés első részében mind, a két csapat intenzív támadásokat indított, de azok sorra elakadtak. A legnagyobb helyzet mégis a lengyeleknek adódott, de azt a kapuba betömörödő magyar játékosok védeni tudták.

Fotó/Szokodi L.

Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult. A második félidő negyedik percében Németh András szerezte meg a mérkőzés első gólját. A folytatásban a vendég lengyelek nem adták föl és folyamatos támadásokat alakítottak ki. A 60’percben a lengyeleknek megítélt büntetőt Benedyczak értékesítette, 1-1.

Majd a folytatásban a kicsit fáradt magyar csapat hátvédjei bealudtak és ezt Wedrychowski ki is használta lövését, Hegyi már nem tudta hárítani, 1-2.

Gera Zoltán az U21-es válogatott szövetségi kapitánya úgy gondolta frissítő cserére lehet szükség, és érkezett, Kiss Tamás, Csontos, Bárány, és Komáromi is a pályára. Ez jót tett a mijeinknek, hiszen visszatért a lendület a csapatnak és egyre többet tudtuk mi birtokolni a labdát és jöttek is a helyzetek, de befejezést nem sikerült gólra váltani. A játékvezető a rendes játékidő leteltével  7’percet hosszabbított. Itt azért már a kis kakasok is összecsaptak, ez annak köszönhető, hogy forrt a levegőben, hogy a magyar csapat ezen a találkozón pontot, pontokat akar itthon tartani. Két piros lap  kiröppent a  játékvezető zsebéből, amin osztoztak a csapatok. Amit nagyon jó volt, látni a több száz szurkoló is folyamatosan buzdította a magyarokat , mert ők is látták benne van a csapatba még egy gól, ami pontot érhet.

Az utolsó percekben, csak a magyar válogatott támadt, és elérkezett a  95’perc, amikor is  Németh András megszerezte a találkozón, a második gólját., 2-2.

Ezzel a góllal kiegyenlített a magyar válogatott és pontot tartott itthon. Nem tudom, hogy azt mondhatnám ezt a meccset megnyerhettük volna, az is benne volt, de azt kell, hogy mondjam le a kalappal  a lengyelek előtt. Nagyon jó kis csapatot alkotnak és tetszett a játékuk. A mieink a San Marino elleni 4-0-ás győzelem után, Lengyelország ellen 2-2-es döntetlennel pontot tudtak szerezni, és a tabella 4., helyén állnak. Nem lesz sok ideje Gera Zoltán csapatának a regenerálásre, hiszen négy nap múlva ismét a Szent Gellért Fórumban lépnek pályára, az Eb-bajnok németek ellen.

Gera Zoltán, szövetségi kapitány értékelése:

– A végén hektikussá vált a mérkőzés. Nagyon sajnálom, hogy az utolsó pillanatban nem rúgtuk be a helyzetünket, de azt kell mondanom hogy jó eredmény született egy erős ellenféllel szemben. Annak örülök, hogy felálltak a játékosok 2-1-nél, büszkék lehetünk rájuk és ők is magukra. A félidőben átbeszéltük, mik voltak azok a problémák, amik addig adódtak. Rendeznünk kellett a sorainkat, reagálnunk kellett az eddigiekre. Nagyon jól kezdtük a második játékrészt, de a második góljuk előtt már nagyon mélyen védekeztünk. Elfáradtak a játékosaink, nagyon sokat dolgoztak. Ez a döntetlen sokkal jobb, mintha elveszítettük volna mind a három pontot, nagyon fontos volt az önbizalmunk szempontjából, hogy nem veszítettük el a meccset, és ott lesz a lehetőség Lengyelországban, hogy pontot, pontokat szerezzünk. Tovább kell építkeznünk, hogy az első félidőben látottak ne történjenek meg ismét – nyilatkozta a találkozót követően Gera Zoltán.

Forrás/MLSZ

U21 Magyarország – U21 Lengyelország 2-2 (0-0)

Szeged, Szent Gellért Fórum,800 néző, V: Glenn Nyberg

Magyarország: Hegyi K.(K), Varju B., Csóka D., Skribek A., Németh A., Szendrei N.(C),Baráth P., Kerkez M., Bukta Cs., Mocsi A.

Szövetségi kapitány: Gera Zoltán

Lengyelország: Majchrowicz F.(GK), Bejger L., Poreba L., Kaminski J.(C), Benedyczak A., Bogusz M., Marchwinski F., Karbownik M., Nawrocki M., Kiwior J., Skóras M.

Szövetségi kapitány: Stolarczyk Maciej

Gólszerzők: Németh A. 49′, 90+7′, ill.,Benedyczak 61′(11-esből),Wedrychowski 81′

Piros lap: Major Sámuel 91′, ill., Skorás M. 89′,