Férfi ,U21-es labdarúgó  Európa-bajnokság selejtező, csoportkör, 3.forduló:

U21 Magyarország – U21 Lengyelország 2-2 (0-0)

Szeged, Szent Gellért Fórum,800 néző, V: Glenn Nyberg

Magyarország: Hegyi K.(K), Varju B., Csóka D., Skribek A., Németh A., Szendrei N.(C),Baráth P., Kerkez M., Bukta Cs., Mocsi A.

Szövetségi kapitány: Gera Zoltán

Lengyelország: Majchrowicz F.(GK), Bejger L., Poreba L., Kaminski J.(C), Benedyczak A., Bogusz M., Marchwinski F., Karbownik M., Nawrocki M., Kiwior J., Skóras M.

Szövetségi kapitány: Stolarczyk Maciej

Gólszerzők: Németh A. 49′, 90+7′, ill.,Benedyczak 61′(11-esből),Wedrychowski 81′

Piros lap: Major Sámuel 91′, ill., Skorás M.89′

A mai mérkőzésre Hajnal Tamás a FTC sportigazgatója is kilátogatott.

Fotó/Szokodi László

A mérkőzés alakulása:

Iramos első félidőt láttunk, gól nem született, de a legnagyobb helyzete mégis a lengyel csapat előtt adódott. A játékvezető a a magyar tizenhatoson belül ítélt közvetett szabadrúgást, de a magyar védősor hárítani tudta a lövést.

GÓÓÓL!

49′ perc: A második félidő 4., percében Németh András révén, megszerezte a magyar válogatott a vezetést, 1-0.

57′ perc: Magyar támadás a bal oldalon a tizenhatos sarkán Horvát András lő, de a lengyel kapus jó helyen helyezkedett és fogta a lövést.

GÓÓÓL!

60′ perc: Büntetőt ítél a játékvezető ellenünk, amit a 9-es számú lengyel Benedyczak értékesít, 1-1.

67′ perc: Cserél a magyar válogatott le jön Csonka András, helyére Major Sámuel érkezik.

70′ perc: Kettős lengyel csere:- Benedyczak, és Bugasz le, érkezik, Szumczak, és Wedrychowski

76′ perc: Sérülés ! A  lengyelek 19-es játékosa Kiwior kényszercsere miatt le jön, helyére, Gruszkowski érkezik.

81′ perc: Lengyel támadás a mieink elaludtak és ezt a csereként beállt Wedrychowski kihasználva betalált, Hegyi kapujába, 1-2.

86′ perc: Mi cserélünk: Bukta Csaba le, érkezik, Kiss Tamás.

89′ perc Paprikás hangulat a lengyel 21-es játékost, Skóras M., piros lappal kiállítja, mehet zuhanyozni.

90+7′ perc: -A  hosszabbításban Major Sámuelt állítja ki a játékvezető.

GÓÓL!

90+7 perc:-  Magyar támadás és ismét Németh András nevéhez írhatunk egy gólt, 2-2.