-A „drága franciák” okosnak hitték magukat, de kiestek

• Mint arról már beszámoltam, a tegnapi U21-es negyeddöntőben Hollandia 2-1-re legyőzte Franciaországot és a székesfehérvári  elődöntőben a hollandok ellenfele a német csapat lesz. A franciák jól kezdték a hollandok elleni mérkőzést és több veszélyes helyzet után a 23. percben Upamecano a felé érkező labdába erőből belefejel és ezt a holland kapus nem tudja védeni, 0-1.

ITT EGY PILLANATRA ÁLLJUNK MEG!

Tudtátok?

A francia U21-es válogatott piaci értéke 516.9 millió EUR

….. a magyar U21-es válogatott a 21. helyen áll 7.4 millió EUR.

A francia U21-es válogatott két legdrágábbnak tartott játékosa Upamecano, és Camavinga.

Fotó/Szokodi L.

-Az első félidőt ezzel az egy góllal ki is húzta a francia csapat. A folytatásban azonban a második félidőben egy támadóbb szellemű holland válogatott lépett pályára és ez a franciákat meglepte. Akadtak helyzetek, amire a nézők is felszisszentek, de gól nem született.

-Viszont egy holland helyzetből Boadu M.51′. percben betalált és ezzel kiegyenlített, és a franciák előnye elszállt. A folytatásban egyre kiegyenlítettebb lett a játék sőt a hollandok sorra veszélyeztették a franciák kapuját.

-A játékvezető három percet hosszabbított és az utolsó holland támadásból Boadu M. ismét betalált és ezzel a góllal a hollandok megszerezték a győzelmet és a továbbjutást.

A franciáknak nem sikerült visszavágni a hollandoknak, a 2006-os bragai Európa-bajnoki elődöntőben elvesztett mérkőzésért.

Hollandia – Franciaország (0-1) 2-1

Gólszerzők: Upamecano(23′) , Boadu M.(51′), Boadu M. (90+3’)

Bozsik Stadion, 1676 néző, V: Mariani M.(Ita.)

Kezdő 11:

Hollandia: J. Bijlow, J. Teze,P. Schuurs, S.Botman,T. Malacia, C. Stengs, A.Harroui, D.De Wit,M.Boadu, J.Kluivert

Vezetőedző: E.van de Looi

Franciaország: I.Meslier, F.Maouassa, D.Upamecano, I.Konaté, H.Aoar, A.Tchouaméni, B.Soumané, M.Diaby, O.Édouard, J.Ikoné

Vezetőedző: S.Ripoll