FRANCIA LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG , LIGUE 1., 35., forduló

A Paris Saint-Germain már csak egy győzelemre van attól, hogy megvédje a Ligue 1 bajnoki  koronáját, miután 5-0-ra legyőzte a kieső AC Ajacciót Kylian Mbappéval a Parc des Princesben.

PSG – Ajaccio 5 – 0

Gólszerző: 22′, F.Ruíz, 33′, Hakimi A., 47′, 54′, K.Mbappé , 73′, Youssouf (öngól)

Párizs, Parc des Princes, V: Pierre GAILLOUST

PSG: G.Donnarumma (GK), Marquinhos, S.Ramos, D.Pereira, A.Hakimi, M.Verratti, Fabián Ruíz, J.Bernat, L.Messi, H.Ekitike, K.Mbappé

Vezetőedző: C.Galtier

Ajaccio: F.Sollacaro, D.Ismael, C.Vidal, C.Avinel, M.Youssouf, V.Marchetti, T.Mangani, M.Coutadeur, K.Spadanuda, M. El I., M.Barreto

Vezetőedző: O.Pantaloni

Piros lap: A.Hakimi, ill., T.Mangoni

ÖSSZEFOGLALÓ:

• Lionel Messi visszatért a PSG kezdőcsapatába, miután a klub visszavonta legutóbbi házon belüli eltiltását, de a támadópartnerek, Mbappé és Hugo Ekitiké tűntek elfoglaltabbnak az utolsó harmadban.

7′ perc: A. Hakimi egy alacsony keresztrúgást adott az előbbinek, amit Mbappé megpróbált a kapu felé sarkalni, de nem tudott csatlakozni . 13′ perc:  – Mickaël Barreto egyenesen Gigio Donnarumna kesztyűjébe fejelt.

20′ Ekitiké „sikoly” , szerinte a megmozdulásért,  büntetőt kellett volna ítélnie a játékvezetőnek, de Pierre Gaillouste nem fújt büntetőt.

22′ perc: Danilo Pereira  beadására Fabian Ruiz érkezik az ellenfél tizenhatosán belülre, majd bal lábbal „pittyelve” az elfekvő kapus felett berúgja a labdát, 1-0.

33′ perc: – Egy jobb oldali PSG támadás során S.Ramos átíveli a labdát J.Bernatnak , aki egyből beadja középre, a tizenhatoson belül portyázó Mbappé, mellel leveszi a labdát és lő, de a kapus ujjheggyel véd a kipattanó labdára érkezik Hakimi, aki begurítja a labdát a kapuba, 2-0.

Félidő : 2-0-ás  PSG előnnyel zárult az első félidő.

47′ perc: – Közvetlen a félidő után a PSG  játékosai betömörülnek az ellenfél tizenhatosán belülre, kisebb ide-oda passzok során másodjára Mbappéhoz kerül a labda, aki ezúttal már a kapuba pörgeti a labdát, lábbal…..:), 3-0.

54′ perc: -S.Ramos a saját térfeléről egy pazar indítást ad Mbappénak, aki kihasználja, hogy az ellenfél védője nem pontosan tudja levenni a labdát és a hozzá pattanó labdát egyből el lővi, ami a kapuban landol, 4-0.

Huuuu! Ezt azért nagyon szépen kivitelezte K.Mbappé fordulásból és nem is néz kapura, PAZAR lövés és befejezés! Ez volt, Mbappé 25., gólja a bajnoki szezonban .

73′ perc: Vitinha balra passzol, Marquinhosnak, aki a jobb oldalsó sarok felé lő, a labda megpattan M.Youssoufon, és a labda a kapuba pottyan, öngól, 5-0.

A mérkőzés hátralévő részében több gól nem született, a PSG ezzel a győzelemmel közelebb került, hogy ismét megszerezze a bajnoki címet, míg az Ajaccio már biztos kieső.