FRANCIA LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG LIGUE 1., 37., FORDULÓ

Mint arról, már beszámoltam  francia labdarúgó- bajnokságának, 37., fordulójában a  Strasbourg – PSG mérkőzés  1-1-es döntetlen  eredménnyel zárult. Ami azt is jelentette, hogy a fővárosi Paris Saint-Germain csapata megvédte bajnoki címét és története 11. bajnoki címmel immáron egyedüli vezeti a bajnoki ranglistát, ( Saint-Étienne 10 bajnoki cím). A tegnapi Strasbour otthonában szereplő fővárosiak góljára a második félidő 59′, percéig kellett várni.

59′ : – D.Pereira a felezővonal környékén átíveli a labdát az ellenfél tizenhatosa környékén ( bal oldalon),  randalírozó K.Mbappénak , aki könnyedén leveszi a labdát, majd egy kicsit még incselkedik egy-egy  cselmozdulattal, az előtte álló védővel, majd az érkező L.Messinek passzol, aki nem tököl egyből a jobb alsó sarokba küldi a labdát, 0-1.

A mérkőzés hátralévő részében a hazai csapat K.Gameiro révén szépíteni tudott , amivel ki is alakult a végeredmény, 1-1.

A PSG az utolsó zárófordulóban hazai pályán  a Clermont csapatát fogadja és eredménytől függetlenül, bizonyára nagy buli veszi kezdetét, majd a meccs után, hiszen bizonyára egy nagy korszak zárul le a PSG csapatnál, és a következő szezonban, minden bizonnyal sok poszton  új  játékosokat  fogok látni  a PSG csapatban.