Elődöntőbe jutott a Szedeák!

A negyeddöntő harmadik mérkőzését is megnyerte  a Szedeák, így bejutott az elődöntőbe, ahol a Falco ellen küzd majd, a döntőbejutásért.

A mérkőzés alakulása:

• Az első negyed szoros küzdelmet hozott, amikor is volt, olyan pillanat, amikor még a vendég csapat öt ponttal is vezetett. Ezután a hazaiak kosarai is sorra betaláltak,és Govens kosarának köszönhetően az első negyedet előnnyel zárta a Szedeák. A második játékrészben  a szegedi alakulatnál már megszokott  Dzseletovics, Govens, Bognár triplái előnyt hozott a hazai alakulatnak, a második játékrész végére tíz pontos, volt az előny a Szedeáknak. A második félidő elején felébredt a vendég paksi alakulat, akik akkor még, azt gondolhatták szorossá tehetik a mérkőzést a harmadik negyedet a vendégek meg is  nyerték 9 ponttal. Az utolsó negyed szorossá alakult, de a hazaiak játékosai Brown, és Govens is magabiztosan be tudta dobni a büntetőket, a vendégek utolsó triplája már csak szépíteni tudott az eredményen, így két ponttal a Szedeák győzött. A három nyert mérkőzéssel a Szedeák bejutott az elődöntőbe, ahol a Falco ellen játszik, majd, és szintén három nyert mérkőzés dönti el melyik csapat jut a döntőbe.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK –ATOMERŐMŰ SE     96–94  (23–22, 27–18, 19–28, 27–26)
Szeged, zárt kapuk mögött. V:      Kapitány, Ádám, Fodor
SZEGED:   GOVENS      29/18,      KERPEL-FRONIUS G.      7/3,      Brown      10/3,      Dzeletovics      13/6,      DICKEY      16  . Csere:      Kerpel-Fronius B.      6,      BOGNÁR      15/9,      Keller I. Edző:      Szrecsko Szekulovics
ATOMERŐMŰ:      KOVÁCS Á.      19/12,      Capers      10/3,      PAIGE      32/15,      Lóránt      6,      JACKSON      19/12. Csere:      Valerio-Bodon      4,      Eilingsfeld, Shepard      4,      Gulyás M. Edző:      Jan Pavlik

Kipontozódott:      Dickey, Capers (mindkettő 40. p.)

EDZŐI ÉRTÉKELÉS:
Szrecsko Szekulovics:  – Dicséret illeti a Paksot, mert két vereség után kemény küzdelemre késztette csapatunkat. Nem játszottunk jól, de a lényeg, hogy történelmet írva bejutottunk az elődöntőbe.
Jan Pavlik:   – A játékosok hozzáállásával elégedett vagyok. Végig győzelemre játszottunk, a kritikus pillanatokban a Szeged kevesebbet hibázott, ez döntött a javára. Ellenfelünk egész éves ragyogó teljesítményével és a negyeddöntőben mutatott játékával rászolgált a továbbjutásra. Örülök, hogy emelt fővel fejeztük be az idényt.