-Izgalmas futamokkal ért végett a szegedi válogató verseny!

• A  kajak-kenu válogatóverseny vasárnapi zárónapjára is maradt jócskán izgalom. A női K-1 200 méteres szám vasárnap délelőtti három előfutamából, Lucz Dóra, Csipes Tamara, Kárász Anna egyből a délutáni döntőbe kvalifikálták magukat. Lucz Anna a döntőben piszok jó rajtot vett, és a világbajnokokkal tarkított mezőnyt lehajrázva simán győzött.

„Nagy kő esett le a szívemről most. Nagyon erős volt a mezőny, de a táv eleje és a vége nagyon jól sikerült. Danával sokat készültem az 500-ra, rengeteget tanultam tőle, ugyanakkor a 200 méter nekem egyfajta „szerelemszám”, ezért az edzőmmel azt beszéltük, hogy mostantól újra a kétszázon lesz a fő hangsúly.”-nyilatkozta a győztes Lucz Dóra

Fotó/Szokodi L.

VÉGEREDMÉNY NŐI K-1  200 MÉTER:

1. Lucz Dóra    ( Újpesti Torna Egylet)
  2. Kiss Blanka   ( Újpesti Torna Egylet)
  3. Kárász Anna  ( MVM Szegedi Vízisport SE)

Az éremátadás után a család is gratulált a győztesnek.

• A férfiak 1000 méteres kajak páros számában is erős mezőny gyűlt össze, de a a kettes pályán végig magabiztosan lapátoló Noé, Kulifai páros simán győzött a vetélytársak előtt.

VÉGEREDMÉNY FÉRFI  K-2  1000 MÉTER:

1.Noé Bálint, Kulifai Tamás ( Budapest Honvéd SE, MTK)

2. Kopasz Bálint, Nádas Bence ( Graboplast Győri Vízisport SE, MVM Szegedi Vízisport SE

3. Erdélyi Tamás, Erdőssy Csaba István ( Graboplast Győri Vízisport SE)

• A kenu férfi ezer méteres döntőjében Kiss Balázs bizonyult ma legjobbnak, a második helyre  Hajdú Jonatán érkezett, aki  a hétvégi kvalifikációs tornán, Fekete Ádámmal az oldalán, már szerzett párosban aranyérmet, most az ezüsttel kellett beérnie. A harmadik helyre Fodor Nicholas érkezett.