-Kárász Anna négyesben indul a hétvégi poznani Eb-n

 

  • A hétvégi szegedi kajak-kenu válogató verseny végeztével, az eredmények függvényében  a MKKSZ Versenysport Bizottsága előterjesztette, kik induljanak, a  héten  Poznanban megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra. A  benyújtott előterjesztést, az  MKKSZ Elnöksége hétfő délelőtti ülésén egyhangúlag támogatta.

Fotó/Szokodi L.

“Ahogy az Elnökségi ülésen az előterjesztés szóbeli kiegészítéseként elmondtam, két olyan versenyszám van, amelyikben nem az a versenyzőnk áll rajthoz, aki a hétvégén kivívta az Európa-bajnoki indulás jogát. – mondta az ülés után Hüttner Csaba felnőtt szövetségi kapitány. – 

Kárász Anna az MVM Szeged kajakosa a hétvégi szegedi versenyen női K-1 200 méteren 3. helyen ért célba. Ezzel igaz nem vívta ki az Eb indulást, de Kozák Danuta az Eb-n K-1 200 méteren és K-2 200 méteren is rajthoz áll, így az idő rövidsége miatt lehetőség adódott, hogy Anna a négyesben induljon.

A férfiaknál is a hétvégén Varga Ádám igaz legyőzte , Kopasz Bálintot, de Varga K-2 1000 méteren, Béke Kornéllal az oldalán indul, így Kopasz Bálint két számban is tud indulni, K-1 200 méteren és   K-1 1000 méteren.

Az Eb-re javasolt sportolók között szerepelt Birkás Balázs neve is, de a szegedi világbajnok kajakos nem szerzett az Eb-re indulási kvótát és így elszállni látszik a tokiói részvétel számára.

Forrás: https://kajakkenusport.hu/

2021. évi Felnőtt Európa-bajnokságra készülő sportolók:

Férfi Kajak
Versenyszám Név Egyesület Edző
K-1 200 m Tótka Sándor UTE Hüvös Viktor
500 m Kopasz Bálint Graboplast Győr Demeter Irén
1000 m Kopasz Bálint Graboplast Győr Demeter Irén
5000 m Noé Bálint Budapesti Honvéd Matyus Zsolt
K-2 200 m Balaska Márk Budapesti Honvéd Pál Zoltán
Csizmadia Kolos Attila AVSE Pál Zoltán
500 m Noé Bálint Budapesti Honvéd Matyus Zsolt
Kulifai Tamás MTK Gannarouwa Levente
1000 m Béke Kornél KSI SE Matyus Zsolt
Varga Ádám KSI SE Matyus Zsolt
K-4 500 m Kuli István MVM Szeged Hüvös Viktor
Molnár Péter Budapesti Honvéd Hüvös Viktor
Nádas Bence MVM Szeged Hüvös Viktor
Tótka Sándor UTE Hüvös Viktor
1000 m Noé Bálint Budapesti Honvéd Matyus Zsolt
Gál Péter István Szolnoki Kajak-Kenu SE Hadvina Gergely
Dombvári Bence Budapesti Honvéd Kiss István
Kulifai Tamás MTK Gannarouwa Levente
Férfi Kenu
Versenyszám Név Egyesület Edző
C-1 200 m Korisánszky Dávid MTK Martinkó Gábor
500 m Kiss Balázs DKSE Molnár Gergely
1000 m Kiss Balázs DKSE Molnár Gergely
5000 m Fodor Nicholas MTK Balázs Péter
C-2 200 m Korisánszky Dávid MTK Molnár Gergely
Takács Mihály Áron Graboplast Győr Németh Gergő
500 m Hajdu Jonatán Dániel DKSE Molnár Gergely
Fekete Ádám UTE Martinkó Gábor
1000 m Hajdu Jonatán Dániel DKSE Molnár Gergely
Fekete Ádám UTE Martinkó Gábor
Női Kajak
Versenyszám Név Egyesület Edző
K-1 200 m Lucz Dóra UTE Somogyi Béla
500 m Kozák Danuta FTC Somogyi Béla
1000 m Gazsó Alida Dóra KSI SE Mórocz István
5000 m Bodonyi Dóra Szolnoki Kajak-Kenu SE Hadvina Gergely
K-2 200 m Lucz Anna UTE Homoki Tamás
Kiss Blanka UTE Homoki Tamás
500 m Kozák Danuta FTC Somogyi Béla
Bodonyi Dóra Szolnoki Kajak-Kenu SE Hadvina Gergely
1000 m Csipes Tamara Budapesti Honvéd Csipes Ferenc
Medveczky Erika Budapesti Honvéd Csipes Ferenc
K-4 500 m Lucz Dóra UTE Somogyi Béla
Csipes Tamara Budapesti Honvéd Csipes Ferenc
Kárász Anna MVM Szeged Kovács László
Bodonyi Dóra Szolnoki Kajak-Kenu SE Hadvina Gergely
Női Kenu
Versenyszám Név Egyesület Edző
NC-1 200 m Takács Kincső Graboplast Győr Szabados Krisztián
NC-1 500 m Balla Virág Graboplast Győr Szabados Krisztián
NC-1 5000 m Horányi Dóra UTE Martinkó Gábor
NC-2 200 m Balla Virág Graboplast Győr Szabados Krisztián
Takács Kincső Graboplast Győr Szabados Krisztián
NC-2 500 m Balla Virág Graboplast Győr Szabados Krisztián
Takács Kincső Graboplast Győr Szabados Krisztián

2021. évi Parakenu Európa-bajnokságra készülő sportolók:

KL-1 200m Pulai Erika Szolnoki Sportcentrum Rigó Gábor
KL-2 200m Varga Katalin MVM Szegedi VSE. Csamangó Attila
KL-3 200m Molnár Nikoletta Inter-ÉPFU AVSE Gombos Dániel
VL-3 200m Molnárné Tóth Julianna Budapesti Honvéd Pruzsina István
KL-1 200m Kiss Péter Pál Budapesti Honvéd Pruzsina István
KL-1 200m
VL-2 200m
VL-2 200m Juhász Tamás Budapesti Honvéd Pruzsina István
KL-2 200m Rozbora András Inter-ÉPFU AVSE Gombos Dániel
KL-3 200m Kiss Erik City-Gas Tiszafüred Szabó Attila
KL-3 200m Török Dávid Graboplast-Győr Németh Balázs

Hírlevél

Powered by Live Score & Live Score App

Powered by Live Score & Live Score App