BUNDESLIGA NÉMET LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG 16., FORDULÓ

OLYMP, Premier Outlet Budapest

H. Kane 21. gólját szerezte a Wolfsburg elleni meccsen.

♦A német labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában a Bayern a Wolfsburg otthonába látogatott. Thomas Tuchel a Stuttgart elleni győztes kezdő 11-es keretével lépett  pályára Wolfsburgban: Neuer (GK),  – Davies, Kim, Upamecano,  Laimer – Guerreiro, Pavlović – Musiala, Müller,  Sané – H. Kane.

♦A mérkőzés első nagy helyzete a hazai csapathoz jegyeztem fel, de H. Kane erre a wolfsburgi helyzetre már válaszolt igaz ekkor még ebből nem szerzett gólt a, sőt az első müncheni gól J. Musiala nevéhez fűződik, aki a 33′, percben az „öreg”, T. Müller beadására jól érkezve fejjel, kegyetlenül  a hálóba fejelte a labdát, 0-1.  A 43′-ben T. Müller beadására H. Kane érkezett, aki a kapuval szemben jóval a tizenhatoson kívülről, egy jobb lábas ” bomba lövést ” eleresztve, megszerzi a Bayern második találatát, 0-2. Itt egy „pillre” meg kell állni ez volt Kane 21., gólja és ezzel vezeti a góllövő listát és a gólpasszt adó Müllert is dicséret illeti, hiszen az első gól után, a másodiknál is ő adta a gólpasszt .  Az első félidő hosszabbításában, a hazai csapat szépített M.Arnold révén 2-1-re alakította az állást. A második félidőben nem esett több gól, a Bayern győzelemmel zárta az évet és biztos, hogy a második helyről kezdi a tavaszi szezont.