MERKANTIL BANK LIGA, 13., FORDULÓ

Fotó/ Szokodi László ( ETO FC Győr)

• A Merkantil Bank Liga , NB II., 13., fordulójában a ETO FC Győr  (1), hazai pályán fogadta a Mosonmagyaróvár (17.),  csapatát. A győriek már a mérkőzés harmadik percében megszerezték a vezetést, 1-0.

GÓÓÓL!

3. perc: Egy jobbról érkező beadást Szépe fejelt a hálóba 1-0.

A folytatásban sem állt le a bajnoki tabellát vezető győriek, a 10., perc végén már két gólos előnyre tettek szert.

GÓÓÓL!

10.perc: – Skvarka lapos lövése talált utat a hosszú alsóba, 2-0.

Ez a nap sem volt, a kieső helyen portyázó mosonmagyaróvári csapatnak. A két csap közötti erő, és technikai különbség az egész mérkőzésen érzékelhető volt.

GÓÓÓL!

32.perc: –Riquelme mélységi indítása után Diarra került szembe a kapussal, aki mellet eltolta, majd az üres kapuba lőtt 3-0.

A három gól után hátrányban lévő vendégcsapat láthatóan összeomlott és ami ilyenkor szokott lenni, a ” szerencsétlenebb csapatot, még az ág is húzza”…:), Papp saját kapuja előtt poroszkálva rosszul ért a labdába és saját kapujába talált…:(.

GÓÓÓL!

34.perc: -Két perccel később Vianna ment el a baloldalon, erőből belőtt labdája Papp lábáról perdült a saját kapujába 4-0.

Az első félidő végén 4-0-ás előnnyel mentek a csapatok pihenőre. A második félidőben is folyamatos győri fölény volt a pályán, de ezekből, már már gól nem született. A Győr az első félidőben elintézte a Mosonmagyaróvár csapatát  és továbbra is vezeti a bajnoki tabellát.

Cikk/ Szokodi L.

ETO FC GYŐR – MOSONMAGYARÓVÁR 4 – 0 ( 4 – 0 )

Győr, ETO Stadion. 1742 néző V.: Derdák (Huszár, Ország).

Gólszerző: 3′, Szépe, 10′, Skvarka , 32′, Diarra, 34′, ( ÖG), Papp-öngól

ETO: Ruisz – Vera, Szépe, Boldor, Vianna, Vingler, Anton (Tóth R. 79’), Diarra (Lacza 64’), Riquelme (Csóka B. 46’), Bumba (Kiss M. 73’), Skvarka (Kröhn 64’)

Vezetőedző: Antonio Munoz.

MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K., Vukaszovics (Gáncs 90’), Tullner, Szabó B. (Deákovits 73’), Illés D. (Végső 46’), Szalka (Papp L. 46’), Takács T. (Csóka D. 75’)

Sportigazgató: Király József.

Antonio Munoz: – Jó mérkőzést játszottunk, remekül kezdtük az első félidőt, és gyorsan vezetést is szereztünk. Ezt követően is sok lehetőséget alakítottunk ki, melyből hármat értékesíteni tudtunk. A második félidőre védekezőbb formációra váltott a vendégcsapat, így ekkor csak lehetőségekig jutottunk, gondolok itt Csóka vagy Kröhn helyzetére. Fontos, hogy ma nem kaptunk gólt, köszönjük a szurkolóinknak, akik a mérkőzés elejétől bíztattak minket. Mostantól előre tekintünk, kedden fontos összecsapás vár ránk.