7
-2
4

NEMZETEK LIGÁJA ‘A’-LIGA , 1-CSOPORT,  5., FORDULÓ

A francia válogatott magabiztosan nyert hazai pályán Ausztria ellen. A mérkőzés első percétől kezdve uralta a pályát a hazai csapat. K.Mbappé sem úgy lépet ma pályára, hogy nem szeretne gólt lőni, igaz a 2., percben már az osztrákok hálójába gurította a labdát, de les miatt a svéd játékvezető nem adta meg a találatot. Az első félidőben az osztrák védekező offenzíva jól működött, hiszen egyetlen találat sem született az első félidő végéig.

A második félidő tizedik perc végére a francia válogatott K.Mbappé góljával megszerezte a vezetést. K.Mbappé bal oldalon átgázolt, több osztrákon majd kb.: tizenkét méterről a kapuba zúdította a labdát. Ez a gól nagyon jól jött a franciáknak, hiszen ezen a mérkőzésen mindenképp meg kellett szerezniük a három pontot, hogy a  csoportból való kiesés ne lebegjen a fejük fölött. Giroud a 65′, percben biztosította be a győzelmet, ami azt jelentette, hogy hazai pályán a „Kékek” 2-0-ra győzték le az osztrákokat és feljöttek a 3., helyre. A csoport másik mérkőzésén a Horvátok hazai pályán 2-1re győzték le a Dánokat és vezetik csoportjukat.

Franciaország – Ausztria 2 – 0 ( 0 – 0 )