UEFA EURO 2020

Labdarúgó Európa-bajnokság „A”-csoport

Olaszoknak még az Eb-labda is úgy pattan, ahogy ők szeretnék.

29 MÉRKŐZÉS ÓTA VERETLEN AZ OLASZ VÁLOGATOTT!

A tegnapi „A”-csoport esti mérkőzésén az olasz válogatott magabiztos győzelmet aratott, a Svájc csapata ellen. Így az  olasz válogatott jutott elsőként tovább, a legjobb tizenhat közé.

Milyen is ez a mostani olasz válogatott?

• A labdarúgó Európa- bajnokságra, az olasz válogatott, nem „nagy sztárokkal” érkezett, mint azt eddig már megszokhattuk a nagy tornákon, de  valljuk be az elmúlt két mérkőzésen mutatott játékuk alapján esélyesek is lehetnek, hogy az idei Eb-döntőbe kerüljön, a Mancini csapat.

Jó! Az elmúlt nemzetközi tornákat tekintve Roberto  Mancini csapata más szellemben érkezett erre a labdarúgó Európa-bajnokságra. Nem vagyunk, hozzászokva, hogy ilyen lendületes olasz csapatot lássunk, már az első mérkőzéseken.  Ami valljuk be számunkra fölüdülés egy ilyen dinamikus, taktikás, lendületes végletekig küzdő olaszokat látni a pályán.

LESGÓL!

20. perc: Giorgio Chiellininek a beérkező labdát fejjel szerette volna, befejelni, de a levegőben a svájci Akanji blokkol, majd a leeső labdát elrúgja Xhaka lába között, és a labda a kapuban köt ki, ami után nagy olasz öröm, de a játékvezető kezezés miatt nem adja meg az olaszoknak a gólt.

GÓÓÓL!

26. perc: Olasz támadás kialakulóban a középpályán olasz átívelés, a pálya  másik oldalára, Berardinak ,aki nem habozik végig fut a labdával, majd beadja balra az ötös középvonalában érkező Loacatellinek, aki  kihasználja a ziccer helyzetet és a kapuba lövi a labdát, 1-0.

A svájciaknak sok jó nem fűződik az olaszok elleni találkozókat tekintve az utolsó tíz mérkőzésen, mindösszesen egy győzelmet tudhatnak magukénak.

GÓÓÓL!

53. perc Az olasz válogatottat tekintve Loacatelli  fantasztikus formát produkált, a mérkőzésen,  úgy, hogy a többi olasz is szuper teljesített nyújtott. Loacatelli középről nem tétlenkedik ellövi a labdát és a labda vagy, nagyon megkedvelte az olasz játékost, vagy csak egy jól irányzott lövés volt, a kapust és egy svájci játékost is  „kikerülte” a labda, ami végül a kapu bal sarkában landolt,  2-0.

GÓÓÓL!

89. perc: Immobile a mérkőzés utolsó percében, is kedvet kaphatott  Loacatellitől , ö most kb.:25 méterről lövi el a labdát középről ami a kapu jobb alsó sarkában landol. Ezek a futball labdák is az olaszoknak szurkolnak.

90+4 perc: A játékvezető négy percet hosszabbít, majd lefújja a mérkőzést ezzel a győzelemmel az olasz válogatott már a legjobb tizenhat között van.

Olaszország – Svájc 3-0 (1-0)

Róma, Olimpiai Stadion, Vezette: Karaszjov (orosz)
Olaszország:
G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (Acerbi, 24.), Spinazzola – Barella (Cristante, 87.), Jorginho, M. Locatelli (Pessina, 86.) – Berardi (Tolói, 70.), Immobile, L. Insigne (Chiesa, 69.). Szövetségi kapitány: Roberto Mancini

Svájc: Y. Sommer – Elvedi, Schär (Zuber, 58.), Akanji – Freuler (Sow, 84.), G. Xhaka – Mbabu (Widmer, 58.), Shaqiri (R. Vargas, 76.), R. Rodríguez – Seferovic (Gavranovic, a szünetben), Embolo.

Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Gólszerző: M. Locatelli (26., 52.), Immobile (89.)

Gólszerzők: M. Locatelli 26., 52. , Immobila 89.)

Olaszország                               CSAPAT STATISZTIKÁI                             Svájc

3                                                       Kapura lövés                                                   1

49%                                                  Labdabirtoklás                                              51%

527                                                    Passzok                                                            543

10                                                      Szabálytalanságok                                      12

0                                                         Sárga lap                                                          2

3                                                          Szöglet                                                               2