FIFA LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG 2022 KATAR

OLYMP, Premier Outlet Budapest

Franciaország két győzelemmel és egy vereséggel jutott tovább  a tizenhat közé. Míg a lengyelek egy gól nélküli döntetlennel kezdték a tornát, mégpedig Mexikóval, majd Szaúd-Arábia elleni győzelem , (2-0), és egy 2-0-ás vereség  Argentína ellen. Az esély kétség kívül a franciák mellett szól, de Lewandowskit és csapatát, sem kell félteni, hogy ne   tegyenek meg mindent , hogy ők jussanak a negyeddöntőbe.

Az első félidőben lővések terén , majdnem egyforma mutatóval rendelkezett, mind a két csapat , viszont a kapura tartó lövések számát tekintve a franciák hárommal többet lőttek. A labdabirtoklásban és a passzokban ,és Giroud 44′, percben szerzett találatával gólban is jobb a mutatója a címvédő franciáknak, a lengyelekkel szemben. Az első félidő 1-0-ás francia előnnyel zárult. A második félidő is élvezetesen, sok helyzet kialakítással és egyre dinamikusabb francia csapatot láthattunk a pályán, ami számomra elég furcsa , hiszen az elmúlt időszakba, nem ezt láttuk a kékektől. Mbappé kétszer villant , amiből két született, amire a lengyelek sztárja Lewandowski egy szépítő találattal tudott válaszolni. A mérkőzést a franciák nyerték 3-1-re és jutottak tovább a legjobb nyolc közé.

Franciaország – Lengyelország  3-1 (1-0)

Al Thumama Stadion, V: Valenzuela  Jesus (VEN)

Gólszerzők: 44′, Oliver Giroud, 74’,90+1’,K.Mbappé, ill.,90+9’,(11-esből), Lewandowski

Franciaország: Lloris H. (GK), (C), MR.VARANE, J.Kounde , A.Griezmann, A.Tchouameni , Oliver Giroud, Kylian Mbappé, O.Dembele, A.Rabiot, D.Upamecano, Theo Hernandez,

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Lengyelország: Szczesny (GK), Matty Cash, Robert Lewandowski (C), G.Krychawiak , J.Kaminski , K.Glik, B.Bereszynski, S.Szymanski, P.Zielinski, P.Frankowski,

Szövetségi kapitány: Czeslaw Michniewicz