Fotó/Szokodi L.
Kárász Anna az MVM Szeged kajakosa a hétvégi szegedi versenyen női K-1 200 méteren 3. helyen ért célba. Ezzel igaz nem vívta ki az Eb indulást, de Kozák Danuta az Eb-n K-1 200 méteren és K-2 200 méteren is rajthoz áll, így az idő rövidsége miatt lehetőség adódott, hogy Anna a négyesben induljon.
A férfiaknál is a hétvégén Varga Ádám igaz legyőzte , Kopasz Bálintot, de Varga K-2 1000 méteren, Béke Kornéllal az oldalán indul, így Kopasz Bálint két számban is tud indulni, K-1 200 méteren és K-1 1000 méteren.
Az Eb-re javasolt sportolók között szerepelt Birkás Balázs neve is, de a szegedi világbajnok kajakos nem szerzett az Eb-re indulási kvótát és így elszállni látszik a tokiói részvétel számára.
Forrás: https://kajakkenusport.hu/
2021. évi Felnőtt Európa-bajnokságra készülő sportolók:
Férfi Kajak | ||||
Versenyszám | Név | Egyesület | Edző | |
K-1 | 200 m | Tótka Sándor | UTE | Hüvös Viktor |
500 m | Kopasz Bálint | Graboplast Győr | Demeter Irén | |
1000 m | Kopasz Bálint | Graboplast Győr | Demeter Irén | |
5000 m | Noé Bálint | Budapesti Honvéd | Matyus Zsolt | |
K-2 | 200 m | Balaska Márk | Budapesti Honvéd | Pál Zoltán |
Csizmadia Kolos Attila | AVSE | Pál Zoltán | ||
500 m | Noé Bálint | Budapesti Honvéd | Matyus Zsolt | |
Kulifai Tamás | MTK | Gannarouwa Levente | ||
1000 m | Béke Kornél | KSI SE | Matyus Zsolt | |
Varga Ádám | KSI SE | Matyus Zsolt | ||
K-4 | 500 m | Kuli István | MVM Szeged | Hüvös Viktor |
Molnár Péter | Budapesti Honvéd | Hüvös Viktor | ||
Nádas Bence | MVM Szeged | Hüvös Viktor | ||
Tótka Sándor | UTE | Hüvös Viktor | ||
1000 m | Noé Bálint | Budapesti Honvéd | Matyus Zsolt | |
Gál Péter István | Szolnoki Kajak-Kenu SE | Hadvina Gergely | ||
Dombvári Bence | Budapesti Honvéd | Kiss István | ||
Kulifai Tamás | MTK | Gannarouwa Levente | ||
Férfi Kenu | ||||
Versenyszám | Név | Egyesület | Edző | |
C-1 | 200 m | Korisánszky Dávid | MTK | Martinkó Gábor |
500 m | Kiss Balázs | DKSE | Molnár Gergely | |
1000 m | Kiss Balázs | DKSE | Molnár Gergely | |
5000 m | Fodor Nicholas | MTK | Balázs Péter | |
C-2 | 200 m | Korisánszky Dávid | MTK | Molnár Gergely |
Takács Mihály Áron | Graboplast Győr | Németh Gergő | ||
500 m | Hajdu Jonatán Dániel | DKSE | Molnár Gergely | |
Fekete Ádám | UTE | Martinkó Gábor | ||
1000 m | Hajdu Jonatán Dániel | DKSE | Molnár Gergely | |
Fekete Ádám | UTE | Martinkó Gábor | ||
Női Kajak | ||||
Versenyszám | Név | Egyesület | Edző | |
K-1 | 200 m | Lucz Dóra | UTE | Somogyi Béla |
500 m | Kozák Danuta | FTC | Somogyi Béla | |
1000 m | Gazsó Alida Dóra | KSI SE | Mórocz István | |
5000 m | Bodonyi Dóra | Szolnoki Kajak-Kenu SE | Hadvina Gergely | |
K-2 | 200 m | Lucz Anna | UTE | Homoki Tamás |
Kiss Blanka | UTE | Homoki Tamás | ||
500 m | Kozák Danuta | FTC | Somogyi Béla | |
Bodonyi Dóra | Szolnoki Kajak-Kenu SE | Hadvina Gergely | ||
1000 m | Csipes Tamara | Budapesti Honvéd | Csipes Ferenc | |
Medveczky Erika | Budapesti Honvéd | Csipes Ferenc | ||
K-4 | 500 m | Lucz Dóra | UTE | Somogyi Béla |
Csipes Tamara | Budapesti Honvéd | Csipes Ferenc | ||
Kárász Anna | MVM Szeged | Kovács László | ||
Bodonyi Dóra | Szolnoki Kajak-Kenu SE | Hadvina Gergely | ||
Női Kenu | ||||
Versenyszám | Név | Egyesület | Edző | |
NC-1 | 200 m | Takács Kincső | Graboplast Győr | Szabados Krisztián |
NC-1 | 500 m | Balla Virág | Graboplast Győr | Szabados Krisztián |
NC-1 | 5000 m | Horányi Dóra | UTE | Martinkó Gábor |
NC-2 | 200 m | Balla Virág | Graboplast Győr | Szabados Krisztián |
Takács Kincső | Graboplast Győr | Szabados Krisztián | ||
NC-2 | 500 m | Balla Virág | Graboplast Győr | Szabados Krisztián |
Takács Kincső | Graboplast Győr | Szabados Krisztián | ||
2021. évi Parakenu Európa-bajnokságra készülő sportolók:
KL-1 200m Pulai Erika Szolnoki Sportcentrum Rigó Gábor
KL-2 200m Varga Katalin MVM Szegedi VSE. Csamangó Attila
KL-3 200m Molnár Nikoletta Inter-ÉPFU AVSE Gombos Dániel
VL-3 200m Molnárné Tóth Julianna Budapesti Honvéd Pruzsina István
KL-1 200m Kiss Péter Pál Budapesti Honvéd Pruzsina István
KL-1 200m
VL-2 200m
VL-2 200m Juhász Tamás Budapesti Honvéd Pruzsina István
KL-2 200m Rozbora András Inter-ÉPFU AVSE Gombos Dániel
KL-3 200m Kiss Erik City-Gas Tiszafüred Szabó Attila
KL-3 200m Török Dávid Graboplast-Győr Németh Balázs