OTP BANK LIGA , 9., FORDULÓ

A bajnoki forduló szombati mérkőzésnapján , három mérkőzést játszottak, Az Újpest „hazai”, pályán verte 4-0-ra a Kisvárdát, utóbbinak, sorozatban ez volt, a harmadik veresége. Az Újpest ezzel a győzelemmel egy „Nagy levegőt”, vehet, hiszen az idei szezonban ez a második győzelme a négy góllal javítani tudott a lőtt és kapott gólok arányán. A másik mérkőzésen a DVSC otthonába látogatott a Honvéd és habár három gólt sikerült lőni a fővárosi alakulatnak, a debreceniek néggyel válaszoltak. A hét egyik legszebb indításból szerzett gól, ami  Dzsudzsák Balázs nevéhez füződik, aki a  pálya közepéről a bal szélen egy hosszú passzal indította Baráth Pétert, aki az alapvonalnál még elérte a labdát a beívelt labdájára Babunski érkezett, aki nem habozott a kapuba lőtte a labdát, 1-0. Ezzel a góllal indította el a gólzáport a mérkőzésen a DVSC , amit még sorozatban három DVSC-gól követett. Azt gondolhattuk volna, itt összeesett a vendég Honvéd csapata, de a második félidő második része a fővárosi csapaté volt és három gólt pirítottak a debreceni alakulatnak, de ez kevésnek bizonyult, hogy kiegyenlítsenek és pontot tudjanak rabolni.

Az esti mérkőzésen a ZTE csapata a Vasas otthonába látogatott. Egy közepes iramú mérkőzésen , talán nem túlzás többször, ” rögbi lerántás pillanatokat”, mint a labdával való „zsonglőrködés”, pillanatot.

A mérkőzésen két gól született , amin a két csapat osztozott. Az idei bajnoki szezonban kilenc fordulót követően a Vasas az egyetlen csapat, amelyik még nem tudott győzni.

Vasas FC-Zalaegerszeg 1-1 (1-0)
Gólszerzők: 44′, Holender, ill., 53′,  Lesjak
Vasas FC:  Jova – Szivacski, Otigba, Baráth B., Silye – Berecz, Pátkai (Hidi P., 60.), Vida M. (Ihrig-Farkas, 76.) – Hinora, Novothny (Radó, 76.), Holender

Vezetőedző: Kondás Elemér
ZTE : Demjén – Mocsi, Csóka (Bedi, 88.), Kálnoki Kis – Lesjak, Sankovic, Kovács B. (Szendrei, 61.), Gergényi – Diego Santos (Szalay, 76.), Manzinga (Ikoba, a szünetben), Németh D. (Ubochioma, a szünetben)

Vezetőedző:  Ricardo Moniz